Gaziantep Film Günleri haftasonu boyunca devam ediyor

Şehrin kültür hayatına yeni bir soluk getirmek üzere Başka Sinema ve Kültür İçi Alan’ın işbirliğiyle perşembe günü başlayan Gaziantep Film Günleri, “Birlikte Yaşamak” teması etrafında oluşturduğu film programıyla haftasonu boyunca Gaziantep Prestige’de (Prime Mall) devam ediyor. Dünya sinemasından ödüllü filmlerden bir seçkiye yer veren Gaziantep Film Günleri’nde Türkiye’den de bol ödüllü iki film program kapsamında: Ceylan Özgün Özçelik’in Kaygı filmi ve bugün saat 14.00’te yönetmen Emre Yeksan’ın da katılımıyla izleyiciyle buluşacak “Körfez”.


Yönetmen Malgorsata Szumowska’nın “yetişkinler için bir masal” olarak tarif ettiği filmi Yüz ile başlayan festival, Asghar Farhadi’nin Oscar ödüllü filmi Satıcı, Ildikó Enyedi’nin Berlin Altın Ayı ödüllü filmi Beden ve Ruh, Aki Kaurismäki imzalı Umudun Öteki Yüzü ve çok daha birçok filmi hem Türkçe hem de Arapça altyazıyla izleyiciyle buluşturuyor.

Gaziantep Film Günleri’nin önümüzdeki yıllarda da devam etmesi planlanıyor. Ayrıca Gaziantep Film Günleri sonrasında Gaziantep ve Diyarbakır da heyecan verici bir diğer yeni program düzenlenmeye başlıyor. Başka Çarşamba ve Kırkaya Kültür–Film Atölyesi işbirliğiyle her çarşamba  iki şehirde birden düzenlenecek Başka Sinema gösterimlerinde sinemaseverler birçok yerli ve yabancı filmi izleme şansına sahip olacak. Program kapsamında Salih Demir’in yönetmenliğini yaptığı Cano ve 6 Haziran’da da Lynne Ramsay’in yönettiği Hiçbir Zaman Burada Değildin gösterilecek. Gösterimler yıl sonuna kadar devam edecek.

Gaziantep Film Günleri’nin haftasonu programı:

26 Mayıs

12:00 – Yüz (91′)

14:00 – Körfez (110′) – Yönetmenin katılımıyla

16:30 – Kısa Film Programı 1 (136′)

19:00 – Umudun Öteki Yüzü (100′)

21:00 – Hakaret (112′)

27 Mayıs

12:00 – Zürafam (72′) *simültane seslendirme ile

14:00 – Kısa Film Programı 2 (143′)

16:30 – Frantz (113′)

19:00 – ’93 Yazı (96′)

21:00 – Satıcı (124′)

Etkinlik biletleri sinema gişesinden ve biletinial.com üzerinden satışta.
(Yazı: Delfin Ogutogulları)