Kadıköy’de 10 konserli bir Gece Gezmesi

25 Haziran-7 Temmuz’da gerçekleşecek 29. İstanbul Caz Festivali programında yer alan +1’li Gece Gezmesi, tek biletle farklı mekânlarda çalınan konserlere uğrayarak müziğe doyma imkânı sunuyor. Festivalin gelenekselleşen etkinliği bu sene, 2 Temmuz Cumartesi gecesi Kadıköy’ü mesken tutacak.

Advertisement

“Festival içinde festival” deneyimlemek isteyenler Moda Sahnesi, Dorock XL, Kadıköy Sahne, The Wall ve Kadıköy Sineması’na yayılacak 10 konseri ziyaret edebilecek. +1’li Gece Gezmesi mekânları, kapılarını 19.00’da açacak; performanslar ise 20.00’de başlayacak.

Etkinlikte sahne alacak gruplardan ilki, 1970’lerin psikedelik ruhunu günümüze taşıyan Ayyuka. VeYasin’in psikedelik elektronik prodüksiyonlarıyla Hey! Douglas da programa dâhil. Güney Doğu Asya’nın 60’lar – 70’lerden kalan seslerini disko ve funk elementleriyle harmanlayan Hollandalı topluluk YĪN YĪN, solo performansının yanı sıra Ayyuka sahnesine de konuk olacak. Enstrüman hâkimiyetiyle dikkat çeken Velican Sagun ise YĪN YĪN’e eşlik edecek.

+1’li Gece Gezmesi’nde Yann Tiersen, Radiohead, Sigur Rós gibilerine göz kırpan hipnotize edici besteleriyle Portekizli müzisyen David Santos’un dâhiyane projesi Noiserv, çiçeği burnunda albümü Sevgideğer ile Simge Pınar, dingin müziğiyle ruhu arındıran Ahmet Ali Arslan, geleneksel tınıları kodlanmış formlara bağlı kalmadan bir araya getiren üretimleriyle Cannes Film Festivali’nde de sahne alan Cümbüş Cemaatcoşkulu afro jazz, funk, fusion elementlerini Anadolu ritimleriyle harmanlayan Deli Bakkal, incelikli prodüksiyonların adresi Karakter ve nitelikli söz yazarlığıyla dinleyiciyi hızla hikâyelerine ortak eden indie folk üçlüsü Bahr da var.

Festival kapsamında aynı gün 18.00’de, Kadıköy Süreyya Operası’nda Deniz Tekin, Mehmet Ali Şimayli ve Portrait and a Dream’i de izlemek mümkün.