‘‘Gecenin içinde kanat çırpan terör’’: DarkWing Duck geri dönüyor!

İlk olarak 1987-1990 seneleri arasında yayınlanan ve 27 senelik bir sessizliğin ardından 2017’de televizyonlara geri dönen DuckTales, serinin en efsanevi karakterlerinden birini, Darkwing Duck’ı çeşitli değişikliklerle beraber geri getiriyor.

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan ‘‘The Duck Knight Returns!’’ isimli klipte DarkWing Duck’ı canlandıran ördek aktör Jim Starling’i yönetmen Alistair Boorswan’ı kendisini yeniden ekranlara döndürmesi için sıkıştırdığını izliyoruz. Darkwing Duck’ın yaratıcısı Tad Stones da bu bölümde karşımıza bir güvenlik görevlisi olarak karşımıza çıkıyor ve DuckTales’ın geri dönüşü, ve Disney’in bu evren etrafında yaratılan çeşitli şovları bir araya getirmesine ne kadar sevindiğini dile getiriyor.

1987-1990 arasında 100 bölüm olarak yayınlanan DuckTales’dan sonra yayın hayatına başlayan ve 1991-1992 seneleri arasında 91 bölümlük bir seri olarak yayınlanan DarkWing Duck Türkiye’de de KaraKanat Ördek adı altında gösterilmiş ve savaştığı kötülere karşı kullandığı ‘‘ben gecenin içinde kanat çırpan terör’’,  ‘‘ben dişine yapışan ıspanak’’, ‘‘ben begonyalarında iz bırakan sümüklü böcek’’ gibi cümlelerle 90’lar neslinin hafızasına kazınan bir efsaneye dönüşmüştü.