Gelecek program: “BoJack Horseman”, “Morbius”, “Black Widow” ve dahası

Haftalık fragman seçkimizle, ilerleyen günlerde vizyona çıkacak film ve dizilere kafamızı uzatalım. 

Black Widow 

1 Mayıs 2020’de vizyonda 

Marvel sinematik evreninde hep bir ekibin içinde izlemeye alıştığımız Black Widow, sonunda kendi filmine kavuştu. Film, Scarlett Johansson’un ikonik bir biçimde hayat verdiği Natasha Romanoff’un, Rus devleti tarafından ajan olarak yetiştirildiği döneme odaklanıyor. Anlaşılan bu sene daha sık karşımıza çıkacak Florence Pugh’u Yelena Belova rolünde izleyeceğimiz filmin yönetmen koltuğunda Cate Shortland oturuyor. 

Frankenstein

Vizyon tarihi henüz belli değil

Costas Zapas’ın uyarlayıp yönettiği filmin kadrosu, Mary Shelley’nin orijinal romanındaki karakterlerin yaşına sağdık kalınarak genç oyunculardan oluşturulmuş. Frankenstein’ı oynayan gezici bir tiyatro grubu ve Frankenstein hikâyesinin aslında bir grup simyacıyı anlattığına inanan genç bir gazetecinin etrafında gelişen film, barındırdığı gotik ögeler ve stilize renk seçimiyle ilginç bir gerilim vaat ediyor. 

BoJack Horseman

6. sezon, 31 Ocak 2020’de Netflix’te

Başta zor alıştığımız, belki kendimizden bir parça gördükçe utandığımız ve sonrasında hakkında konuşmadan duramaz hale geldiğimiz BoJack Horseman’a, Netflix’in anlam veremediğimiz iptali ile veda ediyoruz. Favori anti-kahramanımız BoJack ve hepsi inanılmaz karakter gelişimlerine sahip dostlarını son kez göreceğimiz final sezonunun ikinci kısmından fragman geldi. Yaşlı bir BoJack’in başladığı noktadan bambaşka bir dünyaya evrilen dizinin 6 sezonunu özetleyen seslendirmesiyle içimizi  burkan fragman hemen aşağıda.

Birds of Prey 

7 Şubat 2020’de vizyonda 

Joker’le olan toksik ilişkisi sona erince ayrılığı atlatmaya çalışırken bir yandan da yeni düşmanlara karşı savunmasız kalan Harley Quinn, çareyi Black Canary, Renee Montoya, Huntress ve Cassandra Cain’in dostluğunda buluyor. Bir kez daha Margot Robbie’nin en dengesiz biçimde Quinn’e hayat verdiği filmin kadrosunda Jurnee Smollett-Bell, Mary Elizabeth Winstead ve Rosie Perez de yer alıyor. 

Standing Up, Falling Down 

Vizyon tarihi henüz belli değil

Los Angeles’ta umduğunu bulamayınca ailesinin yanına taşınmaya karar veren başarısız bir komedyeni canlandıran Ben Schwartz ve pişmanlıklarının gölgesinde yaşayan bir dermatoloğa hayat veren Billy Crystal ikilisini merkezine alan film, prömiyerini Tribeca Film Festivali’nde yapmıştı. Yönetmen koltuğunda Matt Ratner’in oturduğu yapım, zengin yan karakterleri ve çokça kez işlenmiş konusuyla izleyicisine ikinci şanslarla ilgili umut aşılıyor. 

Morbius 

31 Temmuz 2020’de vizyonda

İlk olarak 1971 Cadılar Bayramı sayısında ortaya çıkan ve Venom gibi Spider-Man evreninin kıyısında köşesinde kalmış bir anti-kahraman olan Morbius, Jared Leto ile geri geliyor. Yönetmen koltuğunda Daniel Espinosa’nın oturduğu uyarlamada daha önce pek de hatırlamak istemediğimiz bir biçimde Joker’i canlandırmış olan Leto’ya, Vulture rolünde Batman denildiğinde ilk akla gelen isimlerden Michael Keaton eşlik ediyor. Doctor Who’dan tanıdığımız Matt Smith’in de kadroya dahil olmasıyla küçük bir sinematik evren kaosu yaratan ve Leto’nun vampir dişlerini gösterdiği fragman hemen aşağıda!  

Timmy Failure

7 Şubat 2020’de Disney+’da

Stephan Pastis’in çocuk kitabından uyarlanan yeni Disney+ filmi, 1500 kiloluk bir kutup ayısı olan hayali arkadaşıyla birlikte dünyanın en iyi dedektifi olmaya çalışan 11 yaşındaki Timmy’nin öyküsü. Filmin yönetmen koltuğunda Spotlight filmiyle Oscar kazanan ve Cristopher Robin’den de hatırlayacağımız Tom McCarthy oturuyor. 

First Cow

Vizyon tarihi henüz belli değil

Jonathan Raymond’ın The Half Life kitabından uyarlanan film, prömiyerini 2019 Telluride Film Festival’inde yapmıştı. The Souvenir, The Farewell, The Lighthouse ve Uncut Gems ile geçtiğimiz sene inanılmaz işler ortaya koyan bağımsız stüdyo A24; 2020’yi yönetmen koltuğunda Meek’s Cutoff ve Certain Women’la harikalar yaratmış Kelly Reichardt’ın oturduğu bu sıcak dostluk hikâyesiyle açıyor. 

Locke & Key 

7 Şubat 2020’de Netflix’te

Joe Hill ve Gabriel Rodriguez’in çok satan çizgi romanından uyarlanan Locke & Key, kadrosunda Jackson Robert Scott, Darby Stanchfield, Connor Jessup ve Bill Heck gibi isimleri bir araya getiriyor. Carlton Cuse ve Meredith Averill tarafından TV’ye uyarlanan ve fantastik bir büyüme hikâyesi anlatan dizi, birkaç kez kadro ve platform değişikliğine gitmişti.

Rise of Empires: Ottoman

24 Ocak 2020’de Netflix’te

Daha önce adı Ottoman Rising olarak duyurulan 6 bölümlük dizi, Karga Seven Pictures ve STXtv’nin ortak yapımı. Fatih Sultan Mehmet’e Cem Yiğit Üzümoğlu’nun hayat verdiği serinin kadrosunda Tuba Büyüküstün, Selim Bayraktar, Birkan Sokullu, Osman Sonant, Tolga Tekin, Ushan Çakır ve Damla Sönmez gibi isimler yer alıyor. Prof. Dr. A.M Celal Şengör ve Dr. Emrah Safa Gürkan danışmanlığında kaleme alınan dizinin yönetmeni, 40 ve Takım: Mahalle Aşkına! gibi filmleriyle tanıdığımız Emre Şahin.  

Yazı: İlayda Tenim