Gelecek program: “Radioactive”, “The Staggering Girl”, “Guns Akimbo” ve dahası

Haftalık fragman seçkimizle, ilerleyen günlerde vizyona çıkacak film ve dizilere kafamızı uzatalım.

Radioactive 

Vizyon tarihi henüz belli değil 

Lauren Redniss’in Radioactive: Marie & Pierre Curie: A Tale of Love and Fallout çizgi romanından uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda Persepolis’le tanıdığımız Marjane Satrapi oturuyor. Satrapi’nin kendine has görsel dünyasıyla birleştirdiği biyografik filmde Marie Curie’ye, Gone Girl ve A Private War gibi filmlerde de erkek egemen ortamlarda kendine yer edinmeye çalışan karakterleri canlandıran Rosamund Pike hayat veriyor. 

Beastie Boys Story 

24 Nisan’da Apple TV+’ta

1981’de Michael “Mike D” Diamond, Adam “MCA” Yauch ve Adam “Ad-Rock” Horovitz tarafından kurulan canımız Beastie Boys’la ilgili yeni bir belgesel geliyor. Üçlünün yakın arkadaşı ve aynı zamanda 1994 çıkışlı Sabotage klibinin de yönetmeni Spike Jonze, Mike ve Adam’ın çok satan kitabı Beastie Boys Book’tan yola çıkarak grubun yolculuğunu “canlı bir belgesel deneyimi”ne dönüştürmüş. 

Blood On Her Name 

Vizyon tarihi henüz belli değil 

Prömiyerini Fantasia Film Festivali’nde gerçekleştiren Blood On Her Name, başrolü Bethany Anne Lind’in bir cesetten kurtulma çabası etrafında gelişiyor. Senaristliğini ve yapımcılığını Matthew Pope’un üstlendiği film, ayrıca kendisinin ilk yönetmenlik denemesi.  

Guns Akimbo 

12 Haziran’da vizyonda

Birkaç yıl önce Daniel Radcliffe’i “ünlü çocuk oyuncunun şimdiki hali görenleri şaşırtıyor” listelerine ekleten robdöşambrlı ve iç çamaşırlı fotoğraflarının kaynağı ortaya çıktı. Anlaşılan, Radcliffe’in ilginç tercihlerle dolu Harry Potter sonrası kariyeri ilgi çekici bir şekilde ilerlemeye devam ediyor. Kendini elinde silahlarla bir çevrimiçi oyunda bulan internet trolü Miles’ı canlandıran Radcliffe’e, oyunun şampiyonlarından biri rolünde Samara Weaving eşlik ediyor. 

The Dustwalker 

Vizyon tarihi henüz belli değil 

Sandra Sciberras’ın yazıp yönettiği bilim kurgu / aksiyon türündeki film, yerel polis memuru Jo Sharp’ın ailesini ve kasabasını uzaylılar tarafından getirilen bir parazitten koruma mücadelesini 24 saat çerçevesinde ekrana taşıyor. Başroldeki Jolene Anderson’a, Stef Dawson ve Talina Naviede gibi isimler eşlik ediyor. 

Altered Carbon 

2. sezon 27 Şubat’ta Netflix’te

Netflix’in oldukça dikkat çeken bilim kurgu yapımlarından Altered Carbon, ikinci sezonuyla Takeshi Kovacs’ın macerasını anlatmaya devam ediyor. Radikal bir değişimle bu sezon başrolde, Joel Kinnaman yerine Marvel sinematik evreninin Falcon’u olan Anthony Mackie var. Kadrosunun geri kalanı büyük ölçüde değişse de tanıdık isimlere rastlayabileceğiniz fragman için sizi hemen aşağı alalım. 

Ultras

20 Mart’ta Netflix’te

Francesco Lettieri’nin ilk yönetmenlik denemesi olan Netflix filmi, kontrol edilemeyen bir fanatizm kültürü çevresinde gelişen jenerasyonlar arası bir arkadaşlık ve büyüme hikâyesi. 

I Am Not Okay With This 

26 Şubat’ta Netflix’te

Netflix’in büyük bir boş vermişlik ve absürtlükle travmatik çocukluklara odaklandığı serilere bir yenisi ekleniyor. Anahtar kelimelerden de anlaşılacağı üzere, The End of the F***ing World’ün yaratıcısı Jonathan Entwistle’ın yazıp yönettiği dizinin yapımcılığını Stranger Things’in Shawn Levy ve Dan Cohen’i üstleniyor. The End of the F***ing World’ün de yazarı olan Charles Forsman’ın aynı isimli çizgi romanından uyarlanan dizinin fragmanı için sizi aşağıya alalım. 

The Staggering Girl 

15 Şubat’ta Mubi’de

İçimizde tuhaf hisler uyandıran Suspiria uyarlamasının arkasındaki isim Luca Guadagnino’dan şaşırtmayan gizemlilikte bir kısa film geliyor. Call Me By Your Name’le gönüllere taht kuran yönetmenin 35 dakikalık kısası The Staggering Girl, uluslararası prömiyerini geçtiğimiz sene Cannes Film Festivali’nde yapmıştı. Julianne Moore, Mia Goth, KiKi Layne, Kyle MacLachlan, Marthe Keller ve Alba Rohrwacher’den oluşan yıldız kadrolu filmin müziği, kendine has tarzıyla bilinen Oscar ödüllü Ryuichi Sakamoto’ya ait. Filmin 15 Şubat’ta gösterileceği Mubi’ye sinema öğrencilerinin ücretsiz üye olabileceğini hatırlatalım! 

Kamasi Washington – Live at the Apollo Theater

7 Şubat’ta Amazon Prime Video’da

Çalışmalarıyla progresif ve doğaçlama müzik deneyimi adına yepyeni bir dünya yaratan Kamasi Washington, konser filmi Kamasi Washington Live at the Apollo Theater’ın 7 Şubat’tan itibaren Amazon Prime Video’dan izlenebileceğini duyurdu. Michael Garber’in yönetmenliğini ve kurgusunu üstlendiği film, sanatçının grubu Next Step’in yanı sıra DJ Battlecat ve vokalist Dwight Trible’a da yer veriyor. 

Hazırlayan: İlayda Tenim