Genndy Tartakovsky'nin Marvel için hazırladığı "Cage!" çizgi roman serisi ekim ayında yayınlanıyor

Samurai Jack, Hotel Transylvania ve Dexter’s Laboratory gibi animasyon harikalarının yaratıcısı Genndy Tartakovsky’nin 2007 yılında hazırladığı Luke Cage mini serisi nihayet yayınlanıyor. Marvel için hazırlanan ve uzun süredir çizgi roman hayranlarının basılmasını beklediği çizgi roman serisi, ekim ayında raflarda yerini alacak.


Luke Cage karakterini 70’lerde gördüğümüz mini seri kendi içinde bir devamlılık taşıyor olacak. Marvel evreninden başka karakterlerin de karşımıza çıkacağı Cage!‘in özellikle ilk dönem Luke Cage çizgi romanlarındaki estetiğin varlığıyla sıkı çizgi roman takipçilerini etkileyeceği söyleniyor.

Birth Movies Death isimli sinema portalıyla bir söyleşi yapan Tartakovsky, Cage!‘in nihayet yayınlanıyor olduğu müjdesini bu röportajda verdi. Geçtiğimiz yıl atölyesinde 2007 yılında yaptığı çalışmaları bulan Tartakovsky, hayranlarından gelen ısrarlarla birlikte Marvel’ın kapısını çalmış. Ekim ayında yayınlanacak çizgi romandan ilk sayfaların önümüzdeki ay görücüye çıkması bekleniyor.