Geoff Barrow’lu Quakers’dan 50 parçalık beat tape

Portishead ve Beak> gruplarıyla tanıdığımız Geoff Barrow, sekiz yıldır sesi soluğu çıkmayan bir diğer projesi Quakers’la ilginç bir derleme yayımladı. Stones Throw etiketli Supa K: Heavy Tremors, 50 dakikaya yayılan 50 parçalık bir beat tape.

Bristol çıkışlı ekibin kemik kadrosunda Barrow’a DJ mahlası Katalyst’le tanınan Ashley Anderson ve Invada Records’ın teknisyeni Stuart Matthews var. Deneysel ve soyut tınılardan oluşan Supa K: Heavy Tremors, 90’lar hip hop estetiğine selam duruyor. Tek tek inceleyip, yeni keşifler yapmaya elverişli bir sample ağacı da söz konusu.

Albümün göz alıcı kapak tasarımı İngiliz sanatçı Joe Currie’ye ait. Kendi ismini taşıyan ve tam 40 konuk müzisyenin yer aldığı ilk albümünü 2012’de yayımlayan Quakers sıkı bir dönüş yapmış gibi görünüyor. Zira Geoff Barrow, bu 50 parçalık yayın için “Birinci bölüm” diyor ve daha fazla Quakers kaydının yolda olduğuna işaret ediyor. Stones Throw Records’tan yapılan paylaşıma göre yakın gelecekte daha fazla Quakers parçası duyacağız.

Geoff Barrow’un film müzikleri için ortaklaştığı Ben Salisbury ile hayata geçirdiği Drokk projesini de yeniden canlandırmasını rica ediyoruz!

Yükleniyor...