George Clooney filmi "Suburbicon"un üç başrol oyuncusu belli oldu

Joel ve Ethan Coen’in senaryosunu yazdığı, George Clooney’nin yönetmenliğini üstleneceği Suburbicon‘da izleyeceğimiz üç oyuncu belli oldu. Bugüne dek çeşitli Coen filmlerinde izlediğimiz Josh Brolin, Julianne Moore ve Matt Damon üçlüsü, Suburbicon‘da rol alacak.

Önümüzdeki yılın başlarında yeni filmleri Hail! Caesar…  ile karşımıza çıkacak olan Coen kardeşler, Josh Brolin’le True Grit ve No Country For Old Man‘de, Julianne Moore’la The Big Lebowski‘de ve Matt Damon’la da yine True Grit‘te birlikte çalışmıştı. Bir dedektif filmi olarak tanımlanan Suburbicon, 1950’li yıllarda geçiyor. Henüz söz konusu oyuncuların hangi karakterleri canlandıracağına dair bir açıklama yapılmış değil. Suburbicon hakkında yapılan ilk basın açıklamalarında, filmin Coen’lerin 1984 tarihli yapımı Blood Simple‘a benzer bir anlatımı olduğu vurgulandı.

George Clooney son olarak geçtiğimiz yıl The Monuments Man‘de yönetmen olarak görev almıştı. Confessions of A Dangerous Mind filmiyle 2002 yılında ilk yönetmenlik deneyimine imza atan Clooney, sonraki yıllarda The Ides of March ve Good Night, and Good Luck gibi yapımları hem yönetmiş hem de filmlerde rol almıştı. Clooney’nin Suburbicon‘da rol alıp almayacağına dair de henüz net bir bilgi gelmedi.