George Clooney, İngiltere’deki telefon dinleme skandalının filmini yapıyor

Sony Pictures, İngiliz gazeteci Nick Davies’in ortaya çıkardığı telefon dinleme skandalını beyaz perdeye aktarıyor. İngiliz medya devi Rupert Murdoch’un sonunu getiren skandalın sinema uyarlamasında yönetmen koltuğunda da George Clooney oturacak.

Nick Davies’in The Guardian’daki köşesinde yazdığı yazılarla ilk olarak ortaya çıkardığı, İngiltere’de yüzlerce siyasetçi, ünlü ve terör mağdurunun telefonlarının dinleniyor olduğu haberleri gündemde şok etkisi yaratmıştı. Ülkede haber sektörünün bir numarası olan Rupert Murdoch’un 2012 yılında News International’ın direktörlüğünden ayrılmasıyla sonuçlanan süreç, Nick Davies tarafından Hack Attack isimli kitapta derlenmişti. Sony Pictures, kitaptan uyarlanacak filmin ismini de Hack Attack olarak belirledi ve yönetmen olarak da George Clooney’i seçti.

Filmle ilgili yaptığı ilk açıklamada söz konusu hikayenin bu tür bir filmin gerektireceği her şeye, yalanlar, yozlaşma ve şantaj, sahip olduğunu belirten Clooney, Nick Davies’in çok cesur bir gazeteci olduğunu vurguladı. Davies’in kitabını uyarlamaktan büyük gurur duyacağını söyleyen Clooney, son olarak bu yıl vizyona giren The Monuments Men‘i yönetmişti.

Hack Attack’in çekimlerine 2015 başlarında başlanacak.