George Clooney’nin distopik filmi “The Midnight Sky”a ilk bakış

George Clooney’nin yönettiği ve başrolünü Felicity Jones’la paylaştığı Netflix filmi The Midnight Sky‘dan ilk görüntüler paylaşıldı. Filmin 23 Aralık’ta yayımlanacağını da öğrenmiş bulunuyoruz.

The Monuments Men, Confessions of a Dangerous Mind ve Suburbicon gibi filmlerde de yapımcılık deneyimlerini ve rejisini gördüğümüz Clooney, The Midnight Sky ile distopik bir anlatıyı ekrana taşıyor. Lily Brooks-Dalton’un Good Morning, Midnight adlı romanından uyarlanan filmde Clooney, küresel bir felaketten sonra Kuzey Kutbu’nda tek başına yaşayan bilim insanı Augustine’i canlandırıyor. Augustine, felaketten önce Dünya’yı terk etmiş  astronot ekibine ulaşarak gezegene dönmelerini önlemeye çalışıyor. Fragmanda, Clooney’yi uzamış sakalları ve yorgun düşmüş yüzüyle radyonun başında bağlantı yakalamaya çalışırken görüyoruz. Filmin oyuncu kadrosunda Demian Bichir, Kyle Chandler, Tiffany Boone ve David Oyelowo da var.

Romanı filme uyarlamaya Mark L. Smith karar vermiş. Yönetmen Clooney’nin sırt sırta verdiği yapımcılar ise Keith Redmon, Bard Dorros, Cliff Roberts ve Grant Heslov. Clooney, filmin yapım sürecinde yaşadıkları bazı zorlukları Londra Film Festivali sırasında paylaşmıştı. Hızlı değişen zorlu hava koşulları, oyuncuların bu koşullara uyum sağlamaya çalışması ekibi en fazla zorlayan noktalar olmuş. 65mm çekilen filmin IMAX’te yayımlanacağı da konuşulanlar arasındaydı.

Yazı: Aybüke Beren Kiraz