George Lucas'tan "Rogue One: A Star Wars Story"ye övgü

Star Wars serisinin yaratıcısı George Lucas, 14 Aralık’ta vizyona girecek olan serinin ilk spin-off filmi Rogue One: A Star Wars Story‘yi geçtiğimiz günlerde izlemiş. Filmin yönetmeni Gareth Edwards, gösterimin ardından George Lucas’ın yaptığı yorumların ardından kendini harika hissettiğini ve “artık mutlu bir şekilde ölebileceğini” dile getirdi.

Advertisement

Özellikle geçtiğimiz yıl Disney ve The Force Awakens filmi hakkında yaptığı eleştirel açıklamalarla gündeme gelen George Lucas, A New Hope‘un öncesinde geçen ve Death Star’ın planlarını çalmaya çalışan bir grubu konu eden Rogue One‘ı bir hayli beğendiğini Edwards’a iletmiş. Lucasfilm’in San Francisco’daki merkezinde bir basın toplantısı düzenleyen Gareth Edwards, George Lucas’ın kendisi için bir idol ve tanrı olduğunu, onun film hakkındaki yorumunun da en önemli yorum olduğunu söyledi. Lucas’ın Rogue One‘ı beğenmiş ve övmüş olmasını “büyük bir ayrıcalık” olarak tanımlayan Edwards, basın mensuplarına “Üzerinize alınmayın ama en önemli değerlendirme George Lucas’ın değerlendirmesiydi” diyerek takıldı.

Başrollerinde Felicity Jones, Riz Ahmed, Mads Mikkelsen ve Diego Luna’yı izleyeceğimiz filmin fragmanını aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.