George Miller'ın çekilemeyen ''Justice League'' filmi hakkında bir belgesel geliyor

Mad Max: Fury Road ile bir kez daha gündeme gelen yönetmen George Miller’ın 2007 yılında hazırlıklarına başladığı Justice League‘in sinema uyarlaması, bir yıl kadar sonrasında Warner Bros. tarafından iptal edilmişti. Süper kahraman film ve dizilerinin her hafta yenisiyle karşılaştığımız şu günlerde, çekilememiş bir süper kahraman filminin belgeseli gündemde.

George Miller’ın Justice League Mortal ismiyle çekmeye hazırlandığı film için vizyon tarihi olarak 2009 yılı belirlenmişti. Filmde rol alacak isimler de açıklanmış ve çizgi roman hayranları için heyecanlı bir bekleyiş başlamıştı. Armie Hammer’ın Batman, DJ Cotrona’nın Superman, Megan Gale’ın Wonder Woman ve Adam Brody’nin The Flash karakterini canlandıracağı filmin Christopher Nolan’ın Batman filmleriyle aynı anda gündeme gelmiş olması, Miller için talihsiz bir sonuç olmuş gibi gözüküyor. Filmin sonradan yükselen bütçesi de, Warner Bros.’un filmi rafa kaldırmasında önemli bir etken.

Avustralyalı yönetmen Ryan Unicomb’un çekeceği belgesel Miller’s Justice League Mortal ismini taşıyor. Belgeselin vizyon tarihi henüz belirlenmiş değil. Fakat Warner Bros.’un Zack Snyder yönetmenliğinde hazırlanan yeni Justice League filmlerinin ilki 2017, ikincisi 2019’da vizyonda olacak.