George R. R. Martin’den ‘’Game of Thrones’’un devam dizilerine dair açıklama

GA Song of Ice and Fire evreninin yaratıcısı George R. R. Martin, bloğunda Game of Thrones’un üç devam dizisinin de güzelce ilerlediğini açıkladı. Martin, yazısında, devam dizilerinin durumuyla ilgili hayranlarını bilgilendirmesinin yanı sıra, diziler hakkında internette dolaşan söylentilere karşı da uyardı:

‘’…Televizyondan bahsetmişken, okuduğunuz her şeye inanmayın. İnternette yayınlanan haberler güvenilmez olmalarıyla meşhur. HBO’da üzerine çalıştığımız 5 farklı Game of Thrones devam dizisi (spin-off terimini sevmiyorum) vardı. Bunlardan üçü tıkır tıkır ilerlemekte.


The Long Night’ın çekimi bu yıl içinde gerçekleşecek. Diğer iki dizinin de senaryo çalışmaları  bitmek üzere. Konuları ne? Bunu söyleyemem. Belki de içinizden biri Fire & Blood’ın bir kopyasını alıp varsayımlarda bulunabilir.’’

Tahmin yürütmek için yeterli değil, ancak bir fikir vermek gerekirse, geçtiğimiz yıl yayımlanan  Fire & Blood, Game of Thrones’daki olayların yaşandığı tarihten tam 300 yıl öncesinde başlıyor hikâyesine. Demir Taht’ın yaratıcısı Fatih Aegon’ın zamanından, Targaryen hanedanlığının neredeyse sonunu getiren iç savaşa kadar hanedanlığın tüm tarihini aktarıyor. Yani Martin, her ne kadar detay vermese de devam dizilerinden birinin Targaryenlara ayrılacağına işaret ediyor.

Bu arada HBO’da yöneticilik yapan WarnerMedia Entertainment Başkanı Bob Greenblatt’ın da, devam dizilerinden biri için pilot bölümü hazırlığında olduklarını söyleyerek Martin’in açıklamasını destekler nitelikte konuştuğunu ekleyelim.