“Ghostbusters: Afterlife”tan tazecik fragman

Beyazperdenin en ikonik serilerinden Ghostbusters’ın son halkası Ghostbusters: Afterlife’dan paylaşılan yeni fragmanı hemen şuraya tıklayarak izleyebilirsiniz. 

1984 yapımı orijinal filmi, 5 yıl önce, baş karakterleri kadınlardan oluşan bir remake’le canlandıran yapımcılar çok fazla eleştiriyle karşılaşmıştı. Yönetmen koltuğuna oturan yeni isim Jason Reitman, seriyi kurtarmak üzere (!) harekete geçti.

Juno ve Up in the Air gibi yapımlarla takdir toplayıp kimi Oscar adaylıklarını hanesine yazdıran; aynı zamanda serinin ilk iki halkasının yönetmeni Ivan Reitman’ın oğlu olan Jason Reitman, senaryoyu Monster House ve Poltergeist ile tanıdığımız Gil Kenan ile kaleme almış. Film, 1989 yapımı Ghostbusters II‘nun devamı niteliğinde. Rick Moranis ve merhum Harold Ramis hariç orijinal Ghostbusters oyuncu kadrosunun yeniden bir araya getireleceğinin duyurulmasıyla, büyük bir heyecan dalgasına sebep olmuştu. Bill Murray, Sigourney Weaver ve Dan Aykroyd gibi isimleri yeniden yan yana izleyebilme fikri, elbette çok çekici.

Ghostbusters: Afterlife, bekâr bir anne (Carrie Coon) ve iki çocuğunun (Finn Wolfhard ile McKenna Grace) küçük bir kasabaya taşınmasının ardından gelişen garip ve gizemli olaylara odaklanıyor. Bu çekirdek aile, taşınmalarından hemen sonra gizli bir laboratuvar keşfeder ve onlarca yıl önce kasabayı terk ettiği düşünülen hayaletlerin geri dönmeleri ile tuhaf olaylar baş göstermeye başlar. Çocukların öğretmeni Mr. Grooberson (Paul Rudd) önderliğinde yeni nesil hayalet avcılarına dönüşmekten başka çareleri yoktur.

Ghostbusters: Afterlife’ın Türkiye’de 12 Kasım 2021‘de vizyona girmesi bekleniyor.

Yazı: Nursema Gür