GLOW karakterleri dördüncü sezonla son kez ringe dönüyor

Netflix, başrollerde Alison Brie ve Betty Gilpin‘in bulunduğu Emmy ödüllü GLOW dizisinin dördüncü sezonla geri döneceğini açıkladı. 10 bölümlük yeni sezon, dizinin final sezonu olacak. 

Komedi dizisinin yaratıcıları Liz Flahive ve Carly Mensch son sezonda da birlikte çalışacak. Dizi, ilk sezonundan bu yana eleştirmenler tarafından büyük övgüler topladı. Fakat buna rağmen yaratıcı ekibin bir kısmı dördüncü sezonun işi riske atabileceğini düşünüyordu ve Netflix’in devam sezonlarıyla ilgili kesin bir cevabı yoktu. Anlatacak daha çok hikâyeleri olduğunu savunan Flahive ve Mensch, dördüncü sezona gidileceği net olmadığı için üçüncü sezon finalinin ucunu açık bıraktı. 

Flahive’ın bu konudaki açıklaması şu şekilde oldu: “Her sezonu hemen hemen her şeyi açık uçlu bırakacak şekilde ayarladık. Bu dizinin büyük bir kalbi, büyük bir kadrosu ve anlatacak büyük bir hikâyesi var ve diğer insanlar bize bir sınır koyamaz. Bunu yapamayız çünkü bu projemizin amacına uymaz. Diziye tatmin edici bir son getirme imkânımız olmasını çok istiyoruz.”

GLOW’un ilhamı 1980’lerin çok sevilen ama kısa ömürlü bir güreş şovu olan Gorgeous Ladies of Wrestling adlı programdan geliyor. Yaratıcı ikili, ilk sezonun yayınlandığı 2017’den beri birkaç sezonluk bir planla hareket ediyordu. Brie ve Gilpin’in liderliğindeki 15 kişilik güreş takımı ikinci ve üçüncü sezonda şovlarını Las Vegas’a taşırken Flahivd ve Mensch de kendi hayal ürünleri olan bir güreş dünyasını öne çıkardı. Dördüncü sezonun konusu ile ilgili net bir açıklama henüz yok ama ikilinin büyük bir knock-out vuruşuyla döneceği kesin. 

Yazı: Cansu Çubukçu