Sarah Paulson, "Guguk Kuşu" romanının öncesinde yaşananları konu edecek Netflix dizisinde rol alacak

American Horror Story serisinin devamlı oyuncularından biri olan Sarah Paulson, dizinin yaratıcısı Ryan Murphy’yle bir kez daha aynı projede buluşuyor. Netflix’te yayınlanacak ve One Flew Over the Cuckoo’s Nest (Guguk Kuşu) romanının öncesini konu edecek olan dizide Sarah Paulson da rol alacak.

Ken Kesey’nin 1962 yılında yayımlanan romanı, Oregon’daki bir akıl hastanesinde geçiyor ve hapishaneden kaçmak için numara yapan ve aslında bir rahatsızlığı bulunmayan Randell P. McMurphy’yi merkezine alıyor. Jack Nicholson, Danny DeVito ve Brad Dourif gibi isimlerin oyuncu kadrosunda yer aldığı beş Oscar ödüllü sinema uyarlamasıyla da bilinen romanın en itici ve zalim karakterlerinden biri olan Hemşire Ratched’ın hikayesini konu edecek Netflix dizisinin ismi de Ratched olacak. Yapımcılığını Ryan Murphy ve Michael Douglas’ın üstlendiği dizide ana karakteri canlandıracak isim Sarah Paulson olacak. Söz konusu karakteri 1975 yapımı filmde canlandıran isim de Louise Fletcher olmuştu.

Bir başka Ryan Murphy dizisi olan American Crime Story’nin ikinci sezonu olan Katrina‘da da izleyeceğimiz Paulson, Ocean’s 11 filmlerinin ana karakterleri kadınlardan oluşan yeni uyarlaması Ocean’s 8 ve Tom Hanks, Meryl Streep ve Alison Brie gibi isimlerle birlikte kamera karşısına geçtiği yeni Steven Spielberg filmi The Post‘ta da karşımıza çıkacak. Şimdiden büyük merak uyandıran Ratched dizisinin oyuncu kadrosunda yer alacak diğer isimlerin önümüzdeki haftalarda belli olması bekleniyor.