“Godzilla: King of the Monsters”: Gişede kafa karıştıran açılış

Cuma günü vizyona giren Godzilla serisinin yeni filmi King of the Monsters, ABD’de beklentilerin uzağında bir gişe performansı gösterse de dünya genelinde istatistikler farklı seyrediyor.

Michael Dougherty’nin yönettiği Godzilla: King of the Monsters, ilk hafta sonunda 179 milyon dolarlık hasılata ulaştı. Bunu 2014 yapımı Godzilla fimiyle kıyasladığımızda ilginç sonuçlar çıkıyor. ABD’de ilk hafta sonunu 49 milyon dolarla geçen King of the Monsters, önceki filmin epey gerisinde kaldı. Mayıs 2014’te Godzilla’nın açılış hafta sonunda ABD’deki hasılatı tam 93 milyon dolardı.

Bu dramatik düşüş, ABD dışındaki ülkelerde söz konusu değil. Hatta çarpıcı bir yükseliş kendini gösteriyor. 130 milyon dolarlık uluslararası açılış hasılatı, önceki filmden yaklaşık 30 milyon dolar daha yüksek.

Millie Bobby Brown ve Kyle Chandler gibi oyuncuları izlediğimiz filmde, dünyaya musallat olan diğer canavarlara karşı Godzilla’nın yardıma koşuyor. Filmin fragmanı hemen aşağıda. Serinin sıradaki filmi Godzilla vs Kong, 2020’de vizyonda olacak.