Goodnight Mommy uyarlamasıyla, tanıdık bir paranoyanın kollarında

Psikolojik gerilim türüne yepyeni ve son derece ürkütücü bir alan açmasının yanı sıra pek sinir bozucu atmosferiyle de geçtiğimiz on yılın en kayda değer korku filmleri arasında anılan Ich seh Ich seh / Goodnight Mommy (2014) yeniden çevrim furyasından nasibini aldı. Aynı isimli uyarlamanın ilk fragmanı hemen aşağıda:

Severin Fiala ile Veronika Franz ikilisinin yönetmenliğini üstlendiği, Ulrich Seidl’ın yapımcı kadrosunda yer aldığı Avusturya yapımı film büyük ses getirmiş, Oscar’ın Yabancı Dilde En İyi Film kategorisinde son dokuza seçilmişti. Son model Goodnight Mommy -öncülü gibi- dokuz yaşındaki Lukas ve Elias’ın öyküsünü anlatıyor. İkizler, estetik bir operasyon geçirdikten sonra yüzü bandajlı bir şekilde eve dönen kişinin gerçek anneleri olup olmadığından şüphelenmeye başlarlar. Paranoya hâli gittikçe artarken, kasabadan uzakta ve ormanlık bir alanda olan evlerinde onlara yardım edecek kimse yoktur.

Sık sık Haneke’nin Funny Games’iyle anılan yapımın yeniden çevriminde, ne tesadüf ki Funny Games’in Hollywood uyarlamasında da başrolde izlediğimiz Naomi Watts başrolde. Tüyler ürperten ikizleri, Big Little Lies’da Nicole Kidman ve Alexander Skarsgård ikilisinin çocuklarına hayat veren Cameron Crovetti ile Nicholas Crovetti canlandırmış. Yönetmen koltuğuna ise stilistik korku dizisi Brand New Cherry Flavor’un yapımcı ve yönetmen kadrosundan Matt Sobel oturmuş.

Goodnight Mommy 16 Eylül’den itibaren Amazon Prime üzerinden izlenebilecek.