Jennifer Jason Leigh de “Hunters” ile Nazi avına çıkıyor

Yaratıcılığını David Weil’in, yürütücü yapımcılığını ise Jordan Peele’in üstlendiği Amazon Prime dizisi Hunters’ın ikinci sezonu için geri sayım devam ederken, yeni kadromuz şekillenmeye başladı. Jennifer Jason Leigh de bu sezon aksiyon dolu Nazi avına katılan isimlerden.

1977 New York’unda konumlanan ilk sezonda bir grup Nazi avcısını takip ediyor; toplum içine sızmış eski üst düzey örgüt yetkililerin, ABD’de bir Dördüncü Reich kurma planlarını bozma çabaları izliyorduk. Başrollerde Al Pacino ve Logan Lerman’ın yer aldığı, olumlu eleştirilerle karşılanan dizi; Pacino’ya biri Altın Küre olmak üzere kimi adaylıklar da getirmişti.

Yeni sezonun olay örgüsü gizliliğini korumaya devam ederken, Jennifer Jason Leigh’nin efsanevi bir Nazi avcısı olan Chava karakteriyle diziye katılacağı kesinleşti. Chava’nın bu yüksek tempolu Nazi avında, -geri döneceği kesinleşen Logan Lerman’ın canlandırdığı- Jonah’ın yanında yer alacağını öngörmek mümkün. Henüz kesin bir açıklama gelmese de; Meyer Offerman rolündeki Pacino’yu izleme ihtimali, sezon finalinden sonra, pek olası görünmüyor.

Son yıllarda Good Time, Annihilation ve kendisine Oscar adaylığı getiren The Hateful Eight gibi başarılı yapımlarla karşımıza çıkan Jennifer Jason Leigh, aynı zamanda Netflix’in dramedi dizisi Atypical’da yer alıyor. Hâlihazırda etkileyici filmografisine ek olarak yakın gelecekte yeni Netflix filmi The Woman in the Window’da izleyecek olmamızla, ikinci Hunters sezonunu bekleyişin daha da heyecanlı bir hâl aldığını söyleyebiliriz.

Yazı: Esra Hiçyılmaz

Yükleniyor...