Gösterim: SABUN

Hamburg – İstanbul hattında yaşayan ve sanatsal üretimlerini sürdüren Seda Kaçak’ın yazıp yönettiği ilk orta metraj filmi SABUN, 20 Eylül Çarşamba akşamı Bant Mag. Havuz / Bina’da izlenebilir. Zeynep Duman ve Güçlü Yalçıner’in kamera karşısına geçtiği SABUN, Hamburg Kültür Vakfı’nın HFBK Film Ödülü’nü kazandı. 

Gösterim yönetmen katılımıyla ve ücretsiz gerçekleşecek. Kapı açılış saati 20.30, yerimiz sınırlı olduğu için erken gelmekte fayda var.

SABUN hakkında

Yaz aylarının sonunda babasıyla birlikte Antalya’nın sakin bir köyünde tatilini geçiren Deniz, gergin bir şekilde üniversite sınav sonuçlarını beklemektedir. Bu gerginliğe bir de babasının onun için yaptığı farklı gelecek planları eklenir. Bu yalnız ve boğucu yaz günlerinde Deniz’in kendini mutlu ve ait hissettiği tek bir yer vardır.

Oyuncular: Zeynep Duman, Güçlü Yalçıner
Yazan ve Yöneten: Seda Kaçak 
Görüntü Yönetmeni: Yunus Köylü 
Yapımcı: Elisa Nessler 
Yönetmen Asistanı: Avril Meehan 
Sanat Yönetmeni: Burcu Yıldız
Ses: Henning Lindow
Kamera Asistanı: Tobias Ochterbeck
Yapım Asistanı:  Umut Şilan Oğurlu (Turkiye)
Catering: Esra Aksoy
Şoför: Nihat Karataş
Senaryo: Seda Kaçak and Avril Meehan
Renk: Gloria de Oliveira
Ses Tasarımı: Adrian Baron
Grafik Tasarım: Zehra Gündüz

Seda Kaçak hakkında

Seda Kaçak 1990 yılında Şanlıurfa’da doğdu. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Kunsthochschule Kassel ve HFBK Hamburg’da görsel sanatlar ve sinema eğitimi aldı. Senarist, yönetmen, video sanatçısı ve müzisyen olarak Hamburg ve İstanbul’da yaşayan Seda Kaçak, aynı zamanda yaratıcı sanat kolektifi LA DOUBLE VIE‘nin kurucu ortaklarından biridir. Son olarak Hamburg Kültür Vakfı’nın HFBK Film Ödülü’nü kazanan ilk orta metraj filmi SABUN ile 2023 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Google Takvime Ekle

Bina

Adres:
Caferağa Mahallesi, Kadife Sk. No:26, 34710 Kadıköy
İstanbul
Türkiye
Telefon:
+902163308466
Web Sitesi:
https://www.instagram.com/bina.moda/