"Gotham High": Bruce Wayne'in lise yıllarını konu eden bir çizgi roman geliyor

DC Comics’in genç okuyuculara hitap eden yeni oluşumları DC Zoom ve DC Ink’i tanıttığı lansman buluşmasında yeni bir çizgi roman serisinin de ilk duyurusu yapıldı. Gotham High isimli yeni Batman serisi, Bruce Wayne ve Gotham şehrinden birçok kötü karakterin lise yıllarında geçecek.

Özellikle The Isle of Lost ve Blue Bloods serileriyle tanınan Melissa de la Cruz’un yaratıcısı olduğu Gotham High‘da 17 yaşında bir Bruce Wayne karşımıza çıkacak. Seride ön plana çıkacak bir diğer karakter de Joker’ın küçüklüğü olan Jack Smith. Bruce Wayne’in okuldaki en iyi arkadaşı olarak göreceğimiz Jack Smith’le arası, daha sonra Catwoman’a dönüşecek olan Selina Kyle’la tanışmalarından sonra bozuluyor ve olaylar gelişiyor.

2019 yazında raflarda olacak Gotham High, Batman’in karanlık dünyasına adım atacak küçük yaşlı okuyucular için ilginç bir alternatif olabilir. Serinin lansmanından Bruce Wayne’in Asya asıllı ve Selina Kyle’ın da Latin olacağı detaylarını da not düşmekte fayda var. Bugüne dek hayatının birçok farklı dönemi farklı mecralarda konu edilen Bruce Wayne’in “ergenlik” dönemi de Gotham High‘la karşımıza çıkacak.