Jensen Ackles, “Batman: The Long Halloween”in Bruce Wayne’i olacak

Noel. Aziz Patrick Günü. Paskalya. Takvimlerden sayfalar koptukça, Gotham City sokaklarına yığılmış cesetler de artıyor. Sadece tatil günlerinde öldüren bir seri katil, gangsterler tarafından kuşatılmış bir şehirde kol gezmekte. Jeph Loeb’in yazıp Tim Sale’in çizdiği Batman: The Long Halloween (1996-1997), tüm zamanların en çok satan Batman çizgi romanlarından.

Süper kahraman anlatısından ziyade “Katil kim?” sorusunun etrafında şekillenen bir polisiye öykü sunan seri; gerek sahip olduğu film noir atmosferi, gerek zengin karakter galerisi, gerekse Two-Face’in orijin hikâyesini içermesiyle DC Comics takipçileri için özel bir noktada konumlanmakta. Nolan’ın Batman üçlemesinin konsepti için ilhamlarından birinin de, Batman: The Long Halloween olduğu biliniyor.

13 bölümlük seriden uyarlanan, bir süredir gözümüz yollarda beklediğimiz Batman: The Long Halloween animasyonundan yeni gelişmeler var. Supernatural’ın nam-ı diğer Dean Winchester’ı Jensen Ackles, sesiyle Bruce Wayne’e hayat vereceğini “Batman mirasının bir parçası olmaktan dolayı çok heyecanlı ve onurluyum” sözleriyle Twitter hesabından doğruladı. Kendisinin yaklaşık 11 yıl önce, Batman: Under the Red Hood’da Jason Todd’ı seslendirmiş olması, bu seçimi ilginç kılan bir detay.

Naya Rivera’nın rol aldığı son proje

Cadılar bayramında insanları öldüren gizemli bir suçlunun peşine düşen Kara Şövalye’yitakip edecek animasyon iki bölüm olarak yayımlanacak. Geçtiğimiz sene vahim bir kazada  kaybettiğimiz, Glee’den anımsanabilecek Naya Rivera, vefatından önce Catwoman’ı seslendirmiş. 

Kadronun diğer üyeleri Josh Duhamel (Harvey Dent), Billy Burke (James Gordon), Titus Welliver (Carmine Falcone), David Dastmalchian (Calendar Man), Troy Baker (Joker), Amy Landecker (Barbara Gordon), Julie Nathanson (Gilda Dent), Jack Quaid (Alberto), Fred Tatasciore (Solomon Grundy) ve Alastair Duncan (Alfred).

Batman: The Long Halloween, Part One’ı en geç yaz aylarında izleyeceğiz gibi.