''Gotham''ın ikinci sezonundan haberler var!

13 Nisan’da ilk sezonunun son dört bölümüyle tekrar yayına başlayacak olan Gotham‘ın ikinci sezonundan haberler geldi. WonderCon 15 kapsamında gerçekleşen panelde konuşan dizinin yapımcısı John Stephens, yeni Gotham sezonunda izleyeceğimiz kötü karakterler ve senaryonun ana hatları hakkında ipuçları verdi.

Stephens’ın yaptığı açıklamaları, ikinci Gotham sezonunda Bruce Wayne karakterinin kendini daha iyi tanıyacağı ve Batman olma yolunda daha hızlı ilerleyeceğine işaret ediyor. Ayrıca geçtiğimiz haftalarda bir bölümde karşımıza çıkan ve Shameless‘ın Ian Gallagher’ı Cameron Monaghan’ın canlandırdığı Jerome karakterini daha çok göreceğiz. Jerome, aşağıdaki video’dan da göreceğiniz gibi, Joker’in küçüklüğü.

https://www.youtube.com/watch?v=b7_8EwGCKsE

Söz konusu panelde ikinci sezonda göreceğimiz yeni kötü karakteler hakkında da konuşan yapımcı, Clayface ve The Mad Hatter karakterlerinin ikinci sezonda kesin olarak yer alacağını belirtti. İlk sezonda yine kısa bir şekilde gördüğümüz Victor Fries, ya da bir diğer adıyla Mr. Freeze de ikinci Gotham sezonunda daha sık karşımıza çıkacak.