“Grand Theft Auto V”, PlayStation 5 için güncelleniyor

Rockstar Games’in fenomenleşen oyun serisi Grand Theft Auto’nun son bölümü olan GTA V 2013’te yayımlanmıştı. Şirketin bir diğer popüler serisi Read Dead Redemption’ın ikinci oyununun ardından geçtiğimiz bahar aylarında altıncı GTA oyununa dair söylentiler gündeme gelmişti. Fakat Rockstar Games’in öncelikli planı, yeni nesil oyun konsollarına ayak uydurmak.

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan PlayStation 5 oyun konsolu, birçok yeni oyun fragmanıyla birlikte heyecan uyandırmıştı. 11 Haziran’daki lansmanın ardından GTA V ve GTA Online’ın güncellemelerle birlikte PlayStation 5’e uygun bir formatta yeniden yayımlanacağı haberleri geldi. Sony’nin basın açıklamasında geniş skalada teknik düzelme, geliştirilmiş görseller ve performans artıran yeni eklemelerle GTA evreninin modifiye edileceği detayları paylaşıldı. PlayStation’ın YouTube hesabında paylaşılan yeni fragman, güncellenmiş versiyona ilk bakışı sunuyor.

2021 ortalarında yayımlanacak çok oyunculu online versiyonun, ilk üç ay boyunca PS 5 sahipleri için ücretsiz olacağı da gelen haberler arasında. GTA VI için biraz daha bekleyeceğiz anlaşılan. 

Yükleniyor...