Google Stadia’ya 2021 bitmeden 100 yeni oyun

2019 sonbaharında sınırlı sayıda ülkede piyasaya sürülen cloud gaming platformu Google Stadia, henüz dünya genelinde PlayStation ve XBOX ile rekabet edebilecek kadar yaygınlaşmış durumda değil. Türkiye ve doğu ülkelerinde pazara girişi heyecanla beklenen konsol, 2021 boyunca kapsama alanını genişletecek çalışmalar yapacak.

Oyunları, dilediğiniz cihazla bulut üzerinden oynamanıza imkân sağlayan Google Stadia’nın video oyunu sektöründe köklü değişiklikler yapacağı öngörülüyor. Son olarak Google’ın Stadia için orijinal oyunlar geliştirmek üzere kurduğu stüdyosunu kapatma kararıyla gündeme gelen platformdan güzel haberler de var.

Şirket başkanı Phil Harrison, kullanıcıların favori oyunlarını diledikleri yerde oynayabilme vaatlerini gerçeğe dönüştürmek için çalışmaların sürdüğünü ve uzun uğraşlar sonucu popüler oyun Cyberpunk 2077’ı platforma eklemelerinden dolayı mutlu olduklarını söyledi. Her ekranda oyun oynayabilmenin sektörün geleceği olduğuna inancını yineleyen Harrison, bu sene oyun geliştiricileriyle daha yoğun çalışacaklarını ve Stadia teknolojisinin geliştiricilere sunduğu imkânları artıracaklarını söylüyor.

Geçtiğimiz haftalarda Sega ve Ryu Ga Gotoku Studio’nun hit oyunu Judgment’ın nisan ayında Google Stadia’nın da aralarında olduğu yeni nesil konsollarda yayımlanacağı duyurulmuştu. Phil Harrison, 2021 bitmeden en az 100 oyunun Stadia kataloğunda yerini alacağını açıkladı. Bu ay Shantae serisinden iki oyun, bahar aylarında da Judgment’la birlikte FIFA 21, It came from space and ate our brains ve Kaze and the Wild Masks, Stadia oyuncuları için erişime açılacak.

Henüz 100 oyunun tamamı hakkında bilgiler paylaşılmasa da tarih verilmeden Hellpoint, Street Power Football, Killer Queen Black, Far Cry 6 ve Riders Republic gibi sevilen oyunların yakın gelecekte Stadia havuzuna gireceği doğrulandı.