Oscar Isaac, “Metal Gear Solid”in sinema uyarlamasında

Konami tarafından 1987’de piyasaya sürülen, Hideo Kojima tasarımı Metal Gear serisi, şüphesiz ki sinematik video oyunlarının öncülerinden. 1998’de PlayStation bünyesine alınmasıyla dünyaya yayılan seri, Foxhound adındaki özel harekat birimini odağına alıyordu. Şimdi de serinin üçüncü bölümü Metal Gear Solid’in sinema uyarlaması için çalışmalar başladı.


Sony’nin yapımını üstlendiği projeyle ilgili gelişmeler heyecan verici. Solid Snake ya da diğer ismiyle Iroquois Pliskin’i canlandıracak ismin Oscar Isaac olacağı açıklandı. Nitekim Isaac, 2019’da verdiği bir röportajda Solid Snake karakterini canlandırmak istediğinin ilk ipuçlarını vermişti. Solid Snake, John Carpenter’ın bir 80’ler klasiği olan Escape From New York filminde Kurt Russell’ın hayat verdiği Snake Plissken karakterinden ilham alarak yaratılmış.

Filmin rejisinde, Kong: Skull Island’ın yönetmeni Jordan Vogt-Roberts yer alacak. Yönetmenin aynı filmde birlikte çalıştığı, Jurassic World filmlerinden de tanıdığımız Derek Connolly de senaryoyu yazıyor.

Oscar Isaac’in rol alacağı çizgi roman uyarlamaları 

Isaac’in bir hayli yoğun takviminde vizyon tarihi 2021 aralığına ertelenen, Dennis Villenevue’ün heyecanla beklenen Dune uyarlaması dışında Disney+ – Marvel Studios ortak yapımı Moon Knight da var. 

Ünlü oyuncu bununla birlikte DC Comics dünyasına da girişini yaptı. DC’nin Brian K. Vaughan ve Tony Harris klasiği Ex Machina çizgi romanının The Great Machine başlıklı beyaz perdeye uyarlamasında Isaac, Mitchell Hundred karakteriyle karşımıza çıkacak. 

Yazı: Biçem Kaya