Ayvalık’ın bağımsız sanat insiyatifi gri alan’da Bahar Seçkisi

Ayvalık’ta geçtiğimiz sene açılan gri alan; çoğulcu perspektifi, queer yapısı ve özgür bir tartışma ortamı yaratma motivasyonuyla faaliyet gösteren bir sanat mekânı. Baharı 27 sanatçıdan oluşan karma sergisiyle karşılıyor.

Mart ayında yapılan açık çağrıyla bir araya gelen işlerden oluşan Bahar Seçkisi; bağımsız anlatıları olan, farklı teknik ve disiplinlerden çalışmalar içeriyor. 23 Nisan’da açılan sergi haziran ayına kadar gri alan’da görülebilir.

Güncel sanatın bağ kurmaktan uzak yapısına bir başkaldırı olarak biricik deneyimler sunmayı hedefleyen gri alan, Bahar Seçkisi ile bir kez daha bunun için bir zemin yaratıyor. Sergide işleri yer alan sanatçılar da şöyle: 

Ali Can Saraç, Andrea Pecatikov, Ayşe Kıran, Baran Kurtoğlu, Barış Can Solak, C. Nazım Arslan, Dicle Çiftçi, Didem Gözalır, Elif Atılır, Emre Bulut, Erin İlkcan Aslan, Gizem Konyar, Handan Hançer, İlke İlter, Kahraman Turan, M. Furkan Aktaş, Melisa Alıcı, Merve Köklü, Musa Hatan, Nesrin Kara, Orçun Beslen, Ömür Kaya Kızılarslan, Öykü Güneş, Selin Karataş, Serap Şahin, Tuğba Akbulut ve Yağız Yılmaz.

Didem Gözalır
Gizem Konyar

gri alan, açıldığı günden beri Muğlak ve Dekadans isimli iki sergide toplam 19 sanatçının çalışmalarını sergiledi. Aynı zamanda kolektif işler üretmek isteyen sanatçılara özgür bir fikir paylaşım alanı sunarak müzik ile resmi bir araya getiren yenilikçi performanslara da sahne oldu. Bu tarz bağımsız projeleri ilgilisine ulaştırmaya devam edecek olan gri alan’ı Ayvalık’ta Sakarya Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No: 81 adresinde bulabilir, Instagram hesabına da buradan ulaşabilirsiniz.

Yazı: Eftelya Koyuncu

Giriş görseli: Baran Kurtoğlu