“Groundhog Day”in dizi uyarlamasına ne dersiniz?

Nefret ettiği bir günü tekrar tekrar yaşamak zorunda kalan bir hava durumu sunucusunu anlatan Groundhog Day, 90’lar sinemasında özel bir yer taşıyor şüphesiz. Harold Ramis tarafından yönetilen, Bill Murray ile Andie MacDowell’ın rol aldığı 1993 yapımı film hâlâ çok sevilmekte; 2 Şubat tarihi sinemaseverlerde ayrı bir yer taşımakta. Peki Groundhog Day’i bir dizi vasıtasıyla televizyona uyarlamak nasıl olurdu? Bu soruyu hiç düşünmemiştik, fakat cevabı yakında öğreneceğiz gibi…


Filmde Ned karakterine hayat veren aktör Stephen Tobolowsky, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir podcast aracılığıyla, heyecan verici haberi müjdeledi. Tanışıklığı bulunan üç yapımcının kendisiyle iletişime geçtiğini söyleyen Tobolowsky, Ned’i tekrar oynaması için teklifte bulunulduğunu, kendisinin de bu teklifi kabul ettiğini açıkladı. Aynı günü tekrar tekrar izleyeceğimiz bir Groundhog Day dizisi çekme fikri kulağa fazlasıyla cesur gelse de; zaman döngüsünü işleyen popüler komedi Russian Doll’un başarısı, yapımcıları cesaretlendirmiş olabilir. Dizide Bill Murray’nin de yer alması için evrene pozitif enerji yolluyor, projeyle ilgili yeni gelişmeleri merakla bekliyoruz.

Murray ve Tobolowsky’nin, bu seneki Super Bowl esnasında yayımlanan bir otomobil reklamında, karakterlerine 27 yıl sonra hayat verdiğini hatırlatalım.

Yazı: Merdan Çaba Geçer