Guillermo del Toro iftiharla sunar: Cabinet of Curiosities

Âdeta kendi kendisinin parodisine dönüşen American Horror Story’ye eskisi gibi heyecan duymayan, yine de dört başı mamur bir korku antolojisinin hasretini çekenlere müjde… Guillermo del Toro önderliğinde hayata geçen Cabinet of Curiosities’den ilk tanıtım, Netflix’in hâlihazırda devam eden Geeked Week maratonu kapsamında gün yüzüne çıktı. Canavarlar, lanetli kolyeler, perili evler, tehditkâr kuş sürüleri ve çok daha fazlası burada:

“Geleneksel korku kavramlarımıza meydan okuma niyetindeki” antolojinin her bölümü, Meksikalı sinemacı tarafından seçilmiş yönetmen ve senaristler tarafından hayata geçirilmiş. Janrın gotik, grotesk, büyü gibi unsurlar içeren çeşitli versiyonlarına temas etme niyetindeki sekiz öykünün ikisi, bizzat Guillermo del Toro’nun kaleminden çıkmış. Bu yaratıcı ekipte Jennifer Kent (The Babadook), Catherine Hardwicke (Twilight), Vincenzo Natali (Cube), Ana Lily Amirpour (A Girl Walks Home Alone at Night) gibi yönetmenler ve Haley Z. Boston (Brand New Cherry Flavor), David S. Goyer (The Dark Knight), Lee Patterson (Colony), Aaron Stewart-Ahn (Mandy) gibi senaristler göze çarpıyor.

Hâl böyleyken oyuncu kadrosunda yıldız isimlerin varlığı da şaşırtıcı olmuyor tabii. Andrew Lincoln (The Walking Dead), Sofia Boutella (Climax), Rupert Grint (Harry Potter serisi), F. Murray Abraham (Amadeus), Essie Davis (Babadook), Eric André (The Eric Andre Show), Peter Weller (RoboCop) ve Ben Barnes (Shadow and Bone) gibilerinden oluşan iddialı kadroda ayrıca Luke Roberts, Glynn Turman, Elpidia Carrillo, Hannah Galway, Crispin Glover, Demetrius Grosse, David Hewlett, Tim Blake Nelson, Sebastian Roché, Peter Weller, Ismael Cruz Córdova, Kate Micucci ve Charlyne Yi yer alıyor.

2022’de prömiyer yapacağını bildiğimiz Cabinet of Curiosities için henüz kesinleşmiş bir tarih yok. Öte yandan Guillermo del Toro’nun Netflix için hazırladığı bir başka proje olan, meşhur masalın karanlık bir uyarlaması olacağı söylenen Pinocchio animasyonu için tarihler Aralık 2022’yi gösteriyor.

Son filmi Nightmare Alley’den hareketle Guillermo del Toro filmografisine dalmış ve beş unutulmaz karakterine yakından bakmıştık. Hemen buradan okunabilir.