Guillermo Del Toro’dan yeni bir dizi geliyor: “10 After Midnight”

Hellboy, Pan’s Labyrinth ve Pacific Rim gibi filmlerinin ardından The Shape of Water ’la birçok ödül kazanan Guillermo Del Toro, yeni bir Netflix projesiyle geliyor.

Daha önce Trollhunters isimli animasyon serisiyle Netflix platformunda yerini alan Del Toro, bu kez korku sinemasını seven herkesi heyecanlandıracak bir çalışma için kolları sıvadı. Guillermo Del Toro presents 10 After Midnight ismini taşıyacak dizinin çeşitli bölümlerini yazıp yönetecek olan ünlü sinemacı, ayrıca korku filmleriyle tanınan sinemacılardan da geniş bir skalada bir seçki yapacak. Dizinin yapımcılığını, Del Toro’yla The Shape of Water için de çalışmış olan J. Miles Dale üstlenecek.

Üçüncü Trollhunters sezonunun da 25 Mayıs’ta Netflix’teki yerini alacağını hatırlatalım. Del Toro’nun fantastik hikâyeleri, farklı formatlarda takipçileriyle buluşmaya devam edecek. Kariyerinin en parlak dönemini geçirmekte olan Meksikalı sinemacının, yeni Netflix serisi için heyecan duymamak  elde değil. Del Toro’nun sıradaki projeleri arasında yeni bir Pinocchio uyarlaması ve henüz ismi bilinmeyen bir Michael Mann belgeseli bulunuyor.