Guillermo Del Toro'nun yeni animasyon serisi "Trollhunters"tan ilk görsel yayınlandı

Hellboy, Pacific Rim ve Pan’s Labyrinth gibi özellikle görsel olarak doyurucu filmleriyle tanınan Guillermo Del Toro, DreamWorks Animation ortaklığıyla Netflix için yeni bir animasyon serisine imza atıyor. 2010 yılından bu yana hazırlıkları süren Trollhunters‘tan ilk görsel dün yayınlandı.

Netflix’in çeşitli stüdyolarla yaptığı anlaşmalara bir yenisi geçtiğimiz ocak ayında eklenmişti. DreamWorks Animation’la iki animasyon projesi için el sıkışan Netflix, Voltron: Legendary Defender‘la birlikte Guillermo Del Toro’nun Trollhunters‘ını da yayınlayacağını duyurmuştu. Arcadia isimli hayali şehrin altında yeni ve fantastik bir dünya keşfeden ve burada maceraya atılan iki arkadaşın hikayesini konu eden Trollhunters, uzun yıllardır Del Toro’nun gündemindeydi. 2010 yılında verdiği bir röportajda “Çocuklara hitap eden ama korku filmleri estetiğini kullanan bir animasyon serisi yapmak istiyorum” diyen Guillermo Del Toro, bu amacına ulaşmış gibi gözüküyor.

Del Toro 2014 yılında yayınlanan 20th Century Fox’un The Book Of Life animasyonunda yapımcı olarak yer almış olsa da Trollhunters serisi, ünlü sinemacının yönetmenliğini üstlendiği ilk animasyon yapım olacak. Henüz yayın tarihi belli olmayan seriden yayınnlanan ilk görseli aşağıda görebilirsiniz.

trollhunters