Güne iyi gelebilecek 10 Twitter hesabı

Arkeolojiden mühendisliğe, tatlişko olmayan kedilerden sanat tarihine adanmış, timeline’a düştüğünde gününüze iyi gelebilecek ya da gülümsetecek 10 Twitter hesabı.

Arkeofili (@Arkeofili)

Türkiye’nin en iyi arkeoloji haberleri platformlarından biri. Bilen zaten biliyordur ancak bilmeyenlere küpe olsun, biraz tarih merakınız varsa kaçırmayın. Arkeoloji dünyasından güncel haberlerin yanı sıra gelişigüzel, nefes kesen paylaşımlarda bulunan hesap işinin ehli arkeologlar tarafından yürütülüyor. Hesap son olarak Antik Mısır’dan kalma, boncuklu file elbise paylaşımı ile bizi bizden almıştı.  

Black Metal Cats (@evilbmcats)

Kedilerle ilgili her paylaşım tatlişko olmak zorunda değil. Bu hesap karanlıklar lordu gibi gözüken, bitirim ve lanet okuyan kedi fotoğrafları paylaşıyor, bununla da kalmıyor hepsine birer lirik ekliyor.  

Diane Doniol-Valcroze (@ddoniolvalcroze)

@41Strange hesabı nereye gitti diyenler… Hesabın kurucularından olan Diane Doniol-Valcroze benzer paylaşımlarla yoluna devam ediyor. Nefis sanat tarihi paylaşımları, dudak uçuklatan hayvan fotoğrafları ve b-movieler dünyasına dair paylaşımlar…

Engineering (@engineeringvids)

“Mühendislik” başlığı altına sokuşturabildiği her türlü videoyu paylaşan hesap, fizik eğlencelerinden mini deneylere absürt, komik ve her daim bakması keyifli içerikler önünüze koyuyor.  

Joan Cornella (@sirjoancornella)

İspanyol illüstratör ve karikatürist Joan Cornella yeni ve keşfedilecek bir isim değil aslında. Ama Twitter hesabını henüz takibe almadıysanız kaçırmayın. İnsan doğasının karanlık taraflarını alaycı bir dile çizime döktüğü çalışmalarını düzenli aralıklarla paylaşan Cornella biraz mizah, biraz da görsel sanat isteyenler için birebir.

Milli Parklar (@milliparklar)

Doğa Koruma ve Milli Parklar resmî hesabı ülkedeki en pozitif hesaplardan biri. Ülkenin dört bir yanındaki milli parklardan güzel haberler paylaşan hesabın en can alıcı noktası parklara kurdukları fotokapanlardan paylaştıkları yaban hayat videoları. Türkiye’deki vahşi yaşamın habitatlarını görmek istiyorsanız takibe alın.

Okay Africa (@OkayAfrica)

Koca ve kadim Afrika kıtasından sanat, moda ve müzik haberleri almak ve yeni keşiflerde mi bulunmak istiyorsunuz? Öyleyse hiç düşünmeden bu hesabı takibe alabilirsiniz.

Out of context Football (@nocontextfooty)

Futbolun futbol olmaktan çıkıp saçmaladığı anlara adanmış bir hesap. Sadece futbol sevdalılarına değil absürt anlardan hayata dair komik çıkarımlarda bulunmak isteyenlere… 

Spider-Man Dublajlı (@SpideyAnimated)

Eski Spider-Man çizgi dizisine adanmış bir hesap. Çizgi dizinin Türkçe dublajlı arşivinden güldüren kesitler paylaşıyor ve durduk yere önünüze düşen videolar kısa bir nostalji rüzgârı estirirken yüzünüze de bir gülümseme yerleştiriyor.  

Turkish Movie Poster (@kazimmumcu)

Kazım Mumcu’nun Türkiye’de üretilmiş eski film afişlerine adanmış hesabı düzenli paylaşımlarıyla göz kamaştırıyor. Yabancı yapımların Türkiye’ye özel üretilmiş afişlerini de bulabileceğiniz hesap, film afişi estetiği dünyasına adanmış.