Güvenilir kaynaktan “The Mandalorian” video oyunu söylentileri

Yıllarca Star Wars hayranlarından karışık tepkiler toplayan film ve spin-off yapımlara imza atan Disney ve Lucasfilm, 2019 sonbaharında yayına başlayan ve son yıllarda galaksinin derinliklerinde vuku bulan en tatmin edici işe dönüşen The Mandalorian’ın kapsama alanını genişletmeye kararlı. Mando’nun zırhını andıran tişört tasarımlarından konuşan Baby Yoda oyuncaklarına, diziyle ilişkili onlarca ürünün satışa çıkmasının ardından sıra video oyununa geldi.

Star Wars’un uzun video oyunu geçmişini düşününce bu gelişmeler pek şaşırtıcı değil tabii ki. Yapımcıların The Mandalorian’dan kâr edilecek her yolu aramaları da aynı şekilde. Henüz söz konusu video oyunu uyarlamasına dair somut gelişmeler yok. Her şey söylenti aşamasında. 

Sektörden bilgiler sızdıran paylaşımlarıyla tanınan Nick “Shpeshal Ed” Baker’ın attığı bir tweet, söylentilerin kaynağı. Microsoft’un Gaming departmanında başkan yardımcısı olan ve Xbox markasının da başında olan Phil Spencer’ın bir yayınında arkasında görülen The Mandalorian Funko figürlerinden yola çıkarak “Evet, birileri bu oyunu yapıyor. Henüz kim bilmiyorum, özür dilerim” şeklinde bir açıklama yaptı Baker. Tweet’in hızla yayılmasının üstünden biraz zaman geçmişti ki söz konusu Nick Baker paylaşımını sildi. Tabii bu detayla birlikte kafalarda daha fazla soru işareti de canlandı.

Baker’ın önceki iddialarının doğru çıkma oranını göz önüne alınca, The Mandalorian hakkında öne sürdüklerinin de gerçek olması yüksek ihtimal. Henüz kim olduğu bilinmeyen oyun şirketi ya da Disney ve Lucasfilm tarafından gelen bir “rica” ile bu Tweet silinmiş de olabilir. Sıklıkla “western space opera” yakıştırması yapılan dizinin, Red Dead Redemption tadında bir video oyunu olması, kulağa hiç fena gelmeyen bir fikir. Bizce, this is the way.

Yükleniyor...