Güzel Bir Gün Festivali, 30 Mayıs'ta Maçka Küçükçiftlik Park'ta!

Sonunda güneşin yüzünü görmeye başladığımız mayıs ayı, yazın geldiğinin habercisi olduğu gibi festivallerin de habercisi. En güzel ve eğlenceli anları, en sevdiklerimiz ile geçireceğimiz festivallerden biri olacak Güzel Bir Gün Festivali, bu sene ilk kez 30 Mayıs’ta Küçükçiftlik Park’ta gerçekleşecek.

Gerçek anlamda “Güzel Bir Gün”ün bizi beklediği festivalde sadece müzik değil birçok aktivite, oyun, workshop ve dahası sizleri bekliyor olacak. Festivalin en büyük özelliklerinden biri de hayvan dostu bir festival olması. Aşağıda tüm detaylarını sizinle paylaşacağımız festivaldeki canlı performanslar ve DJ setlerle müziğin kesintisiz 12 saat boyunca olacağını söyleyebiliriz.

facebook_ad_01


Festivalin headliner’ı İstanbul’da ilk kez grubu Rumpelorchester ile sahne alacak İsveçli DJ, prodüktör ve müzisyen Kalabrese olacak. DJ setlerine aşina olduğumuz Kalabrese’nin, multi-enstrümental grubu ile birlikte yer alacağı canlı performansını kaçırmamanızı öneriyoruz. Festivale damgasını vuracak canlı performansları ile Feathered Sun, güzel bir gün geçirmenizi garanti edecek isimlerden biri olacak. Alman müzisyen NU ve beraberindeki Chris Schwarzwaelder’in müzikleriyle kendinizi ritimlerin kusursuz akışına bırakacağınız performanslarında, ikiliye Raz Ohara ve Jo.Ke eşlik edeceği Feathered Sun, festivalin etkileyici anlarını yaşatacak. New York ve İstanbul arasındaki bağları hiçbir zaman koparmayan ünlü müzisyen İlhan Erşahin, akşamüstü sahnede yerini alacak. Guillaume & Coutu Dumonts’un drum machine’e doyacağınız seti de ilk kez İstanbullu müzikseverler ile buluşacak. Ayrıca, İsveçli kolektif Van Nutt da sahne alacak isimler arasında yer alıyor.

facebook_ad_05

Yerli müzik sahnesinden birçok isim de Güzel Bir Gün Festivali kapsamında 30 Mayıs’ta sahnede olacak. Yeni albümleri Sömestr‘dan parçalar da dinleyebileceğiniz Ayyuka ve verdikleri her konserle kendilerinden bahsettirmeyi başaran Büyük Ev Ablukada, bu kez ilk kez deneyecekleri “Elektro Akustik” performansları ile Güzel Bir Gün Festivali’nde olacak. 30 Mayıs’ta sahnede göreceğiniz bir diğer isim ise musikiyi kendine has bir şekilde şarkılarına uyarlayan Gaye Su Akyol olacak. Çok nadir sergiledikleri canlı performansları ile İnsanlar, festivalin en çok merak edilen isimlerinden. Dinamo.fm ve minimüzikhol DJ’lerinden Undomondo & John Goo ve King Fifi’nin yanı sıra DJ Tutan, bu sefer Klasik Tutan ismi altında piyanosuyla sahnede olacak.

facebook_ad_03

Sabah 12’den gece 12’ye kadar sürecek “Güzel Bir Gün”ü vaadeden festivaldeki müzikler kadar aktiviteler de festival konuklarını mutlu edecek cinsten. Löle Yoga’nın yoga seansı ile başlayacak festivalde neredeyse yok yok. Klasik fast-food court’lar yerine nitelikli yemek stanlarının yer alacağı festivaldeki isimler ise şöyle: Datlı MayaNublu KitchenJohn Harkrider’ın özel Teksas barbeküsü, Chris’in Korean Fusion Tacos & Flaming Wing’leriUpper Crust pizzalar, Petra Coffee kahveleri ve Juice LA. Gün boyu sürecek workshopları ise önceden karar verip gitmekte fayda var. MixologyPapier Atelier‘den kağıt figure atölyesi, Müz ve Vesaire‘den çiçek işleri, Bi Nevi‘den raw food uygulamaları, Bimamma‘dan hayvan evi yapımı ve Analog Kültür‘den vinyl digging gibi etkinlikler arasından seçim yapmakta zorlanabilirsiniz. Güzel bir gün için yanınızda her zaman olmasını istediğiz hayvanlarınız ile birlikte katılabilirsiniz. Hayvan sahiplendirme kolektifi Tanış Onunla, çöp geri dönüştürme ekibi Çukurcumalı Closet Circuit ve Change.org da festivalde yerlerini alıyor olacak.​

Festivalin tanıtım videosuna buradan ulaşabilirsiniz. Güzel Bir Gün Festivali ile ilgili her tür duyuru ve bilgilendirmeden haberdar olmak için etkinlik sayfasını ziyaret edebilirsiniz.