Haftanın öne çıkan 5 albümü: HAIM, Toro Y Moi ve dahası

Bu hafta dinleyiciyle buluşacak albümler arasında HAIM, Toro y Moi ve Broken Social Scene’in yeni kayıtları bulunuyor!

Broken Social Scene – Hug Of Thunder
(City Slang, 7 Temmuz)

Kanadalı alternatif rock grubu Broken Social Scene, yedi yıllık sessizliğini yeni bir albümle bozuyor. City Slang etiketiyle yayınlanacak Hug of Thunder, grubun diskografisinin beşinci uzunçaları olacak. Albümün konuk sanatçıları arasında Metric üyeleri ve Feist bulunuyor.

HAIM – Something To Tell You
(Polydor Records, 7 Temmuz)

Vampire Weekend üyesi Rostam Batmanglij, Blood Orange projesiyle tanınan Dev Hynes ve ödüllü prodüktör Ariel Rechtshaid’ın konukları arasında yer aldığı, uzun zamandır beklenen ikinci HAIM albümü bu hafta yayınlanıyor. Üç kızkardeşten oluşan ekibin albümden şimdiye dek yayınladığı single’lar, Days Are Gone‘a nazaran pop dokunuşlarının daha ön planda olduğu bir albümün bizi beklediği yönünde ipuçları taşıyor.

Public Service Broadcasting – Every Valley
(PIAS Recordings, 7 Temmuz)

Londra çıkışlı Public Service Broadcasting, konsept albümlerine bir yenisini daha ekliyor. Ekibin bugüne dek yayınladığı üçüncü albüm olacak Every Valley, Galler’deki kömür endüstrisinin yükselişini ve düşüşünü konu ediyor. Çeşitli ses kayıtları ve zengin ses paletiyle her albümünde heyecan verici işlere imza atan Public Service Broadcasting, Galler’deki bir inşaat alanında kaydedilen Every Valley‘le yine ses getirecek gibi gözüküyor.

Toro y Moi – Boo Boo
(Carpark Records, 7 Temmuz)

Geçtiğimiz yıl bir konser albümü yayınlayan ve uzun bir aranın ardından geri dönen The Avalanches’la bir düet yapan Toro Y Moi, beşinci stüdyo albümü olacak Boo Boo‘da hayatında yaşadığı kimlik krizinden yola çıkarak yazılmış on iki şarkıya yer veriyor. Daft Punk, Oneohtrix Point Never ve Frank Ocean gibi isimleri albümün ilham kaynakları arasında sayan Toro Y Moi, albümün ilk şarkısı olan “Girl Like You”yu geçtiğimiz günlerde klibiyle yayınladı.

Melvins – A Walk With Love And Death
(Ipecac Recordings , 7 Temmuz)

Love ve Death isimli iki bölümden oluşan ve son yıllarda Melvins’in yayınladığı en uzun albüm olan A Walk With Love And Death, grubun yeni şarkılarının yanı sıra bir kısa film için bestelediği müzikleri de barındırıyor. The Pixies üyesi Joey Santiago ve Le Butcherettes üyesi Teri Gender Bender’ın konukları arasında bulunduğu albümün prodüksiyonu Melvins ve  Toshi Kosai ortaklığıyla yapılmış.