Haluk Bilginer, 47. Uluslararası Emmy Ödülleri’nde “En İyi Erkek Oyuncu” seçildi

Usta oyuncu Haluk Bilginer, Onur Saylak’ın yönetmenliğini üstlendiği ve Hakan Günday’ın senaryosunu yazdığı 12 bölümlük puhutv dizisi Şahsiyet’teki performansıyla 47. Uluslararası Emmy Ödülleri’nde “En İyi Erkek Oyuncu” ödülüne layık görüldü. 

21 ülkeden 44 yapımın 11 dalda yarıştığı Uluslararası Emmy Ödülleri’nde Brezilya ve İngiltere yapımları ikişer ödül kazandı. Şahsiyet’teki performansıyla “En İyi Erkek Oyuncu” seçilen Haluk Bilginer, Türkiye’nin Uluslararası Emmy Ödülü sahibi ilk oyuncusu oldu. Törendeki konuşmasında ödülü kızı Nazlı Bilginer adına aldığını ve onun da bir gün oyunculuğu seçeceğini umduğunu dile getiren Bilginer, basına yaptığı açıklamada da şunları söyledi:

”Çok iyi hissediyorum. Kendimden çok Türkiye’ye bu ödül gittiği için çok mutluyum. Çok severek, beğenerek yaptığımız bir işin başkaları tarafından da uluslararası bir platformda takdir edilmesi ve ödülle taçlandırılması çok mutlu edici bir şey. Çok mutluyum.’

Oyuncu kadrosunda Haluk Bilginer’le birlikte Şebnem Bozoklu, Metin Akdülger, Hümeyra ve Cansu Dere gibi isimlerin yer aldığı Şahsiyet’in fragmanı hemen aşağıda.