Hannah Gadsby’nin yeni stand-up şovuna hazırız

Queer komedi performansı Nanette ile tanıdığımız Hannah Gadsby, mayıs ayında yayınlanması planlanan yeni şovu Douglas ile yeniden Netflix’te olacak. 

Avustralyalı komedyen, yazar ve televizyon sunucusu Gadsby, 2018’de yayımlanan stand-up şovu Nanette ile dünya çapında tanınırlık ve hayranlık kazanmıştı. Öyle ki bu şovu, Rotten Tomatoes’da 46 eleştirmenin oylarıyla %100 onay almıştı. Gadsby, Twitter hesabından paylaştığı haberle 2020’nin zorlu gündeminde ilaç gibi geldi desek abartmış olmayız herhalde. Henüz turnesi yeni bitmiş şovu Douglas’ın 26 Mayıs’ta Netflix’te izleneceğini duyuran yıldız “Douglas turnesi bitti. Çok iyi zaman geçirdim. Umarım sizin için de iyi geçmiştir zaman. Ellerinizi düzenli yıkayın ve iyi olmaya bakın.” notuyla hayranlarına seslendi. 

Gadsby, aslında Nanette’ten sonra sahneden ayrılacağına dair açıklamalar yapmıştı. Hatta erkek kardeşinin dükkânında çalışmayı düşündüğünü bile söylemişti. Geçen sene Rolling Stone’a verdiği röportajda “Misojini ve homofobiyi anlatmaktan korkarsam komedi kariyerimi kalıcı olarak sonlandırmış olurum. Ben fakir olmaya hazırdım, bu inanılmaz derecede özgürlük veren bir şey. Eğer ünlü olmayı hikâye anlatmaktan daha fazla önemserseniz, gerçekleri söylememiş olursunuz. Gösterim planladığım gibi kötü gitseydi işe yaramış olurdu ve ben sahneden ayrılabilirdim. Şimdi bir seçim yapmaya gerek yok. Bir aptal olmaktansa iki yüzlü olmayı tercih ederim” diyerek şovlarına devam edeceğini açıklamıştı.

Yazı: Işıl Saykan

Yükleniyor...