Hanni El Khatib konseri öncesi Innovative Leisure’dan çıkma 5 kayıt

17 Ekim akşamı, mart ayında yayınlanan son albümü Savage Times turnesi kapsamında Babylon sahnesinde izleme fırsatı bulacağımız Hanni El Khatib konseri öncesinde Khatib’in Los Angeles merkezli butik plak şirketi Innovative Leisure şemsiyesinde bir araya gelen 5 isimden seçme kayıtlar sıraladık.

Hanni El Khatib – Savage Times
Filistin-Filipin kökenli Amerikalı şarkı sözü yazarı, şarkıcı ve multi-emstrümantalist Hanni el Khatib’in geçtiğimiz mart ayında yayınlanan dördüncü stüdyo albümü Savage Times, Mass Appeal ve Clash Music gibi mecralardan tam puan aldı.

Crystal Antlers – Nothing Is Real
California çıkışlı indie / psikeledik rock grubu Crystal Antlers 2006 yılında lise arkadaşları Kevin Stuart (davul), Errol Davis (gitar) ve Jonny Bell (bas/vokal) üçlüsü ile kuruldu. Yıllar içinde birkaç üye değişikliğine giden grup son olarak kurucu üyelerden Errol Davis’in ayrılması ve yerine gelen Andrew King ile son formasyonuna ulaştı.

Pinky Pinky – Pinky Pinky LP
Oldukça genç bir grup olan Pinky Pinky Los Angeles’ta yaşayan 17 yaşındaki Isabelle Fields (gitar), Eva Chambers (bas) ve 19 yaşındaki Anastasia Sanchez’den (vokal/davul) oluşuyor. Grubun ilk albümünde yer alan müzikte ise ağırlıklı olarak İngiliz müzik akımı proto-prog hissi hakim.

Khun Narin – Electric Phin Band
Tayvan kökenli psikedelik rock orkestrası Khun Narin 2013 yılında Los Angeleslı müzik prodüktörü Josh Marcy tarafından, YouTube’da izlediği bir canlı performans videosu sayesinde keşfedildi. Grupla tanışmak ve kaydetmek için Tayvan’a seyahat eden Marcy daha sonra grubun ilk EP’si Electric Phin Band’in yayınlanması için Innovative Lesiure ile bağlantıya geçti. Psikedelik rock seslerine Tayvan’ın yerel ezgileri ile yelken açan ve lise çağındaki gençlerden yaşlılık çağındaki erkeklere yayılan üyelerden oluşan grubun ikinci albümleri II ise canlı bir konser kaydına yer veriyor.

Nosaj Thing – Parallels
Kore kökenli Amerikalı Jason Chung, veya müzik sahnesinde bilindiği ismiyle Nosaj Thing, Kendrick Lamar, Chance The Rapper, Kid Cudi gibi isimlere yaptığı parçalarla tanınmıştı. Solo projeleriyle de sık sık gündeme gelen Nosaj Thing, geçtiğimiz yaz içerisinde dördüncü stüdyo albümü Parallels’ı Innovative Leisure etiketiyle yayınladı. Tür ve ses anlamında çok yönlü bir yapıya sahip albümdeki parçalarda süpriz isimlerle işbirlikleri de söz konusu.

Yükleniyor...