Harrison Ford ilk televizyon dizisi başrolüne mi hazırlanıyor?

Harrison Ford’un The Staircase belgesel serisinin dizi uyarlamasında başrolde karşımıza çıkacağı konuşuluyor. Variety’de yayınlanan habere göre dizinin aynı zamanda yapımcılığını da üstelenecek olan Ford, eşi Kathleen Peterson’ı öldürmekle yargılanan Amerikalı yazar Michael Peterson’ı canlandıracak. Eğer bu söylentiler gerçekleşirse, bu rol ünlü yıldızın ilk düzenli ve büyük televizyon rolü olacak.

The Staircase belgeseli, eşinin merdivenlerden düşerek öldüğünü iddia eden Michael Peterson’ın 2001’de başlayan ve 2003’te sonuçlanan olaylı dava sürecini ve bu sürece dahil olan çeşitli kişilerle yapılan röportajlara yer veriyordu. İlk olarak 2004’te yayınlanan The Staircase, yaratıcısı Jean-Xavier de Lestrade’in ilerleyen yıllarda eklediği yeni bilgiler ve röportajlar eşliğinde 2018’de Netflix üzerinden 13 bölümlük bir dizi olarak yayınlandı.

Sinema kariyeri öncesinde televizyonlarda, The Virginian, The F.B.I. ve  Gunsmoke gibi yapımlarda çeşitli rollerde oynayan Ford, bugüne kadar televizyonda düzenli ve uzun soluklu bir karakteri henüz canlandırmadı. Şu anda çeşitli kanal ve streaming servisleri ile konuşmaların sürdüğü The Staircase dizi uyarlaması projesinde senaryoyu ise The Sinner, Paranoia, After School gibi yapımlardan tanıdığımız; yazar, yönetmen ve prodüktör Antonio Campos yazacak.