Hauschka’nın Japonya’da gerçekleşen doğaçlama performansı albüm oluyor

Alman müzisyen, besteci ve piyanist Volker Bertelmann’ın keşifleri, dinginliği ve akıcılığıyla mest eden projesi Hauschka’nın dillere destan canlı performanslarından biri albüm haline geliyor!

Hauschka’nın Japonya’da geçtiğimiz yılın sonlarında verdiği doğaçlama konseri, bu ay City Slang etiketiyle albüm formatında raflarda yerini alıyor. Albüm ismini de konserin verildiği tarihten alıyor: 2.11.2014. Japonya’daki Kyushu adasında yer alan Artegio Music Museum’da gerçekleşen performansın kayıtları, 20’şer dakikalık iki şarkı halinde albümde yer alacak.

22 Haziran’da yayınlanacak albüm hakkında konuşan Hauschka, performansının kaydedildiği günü kendisi için inanılmaz bir deneyim olarak tanımlıyor. Birkaç saat süren bir yolculuğun sonrasında, Kyushu adasında insanlardan ve şehir hissiyatından uzak bir yerde sergilediği performansı dokunaklı, çiğ ve spontane olarak tanımlıyor Alman müzisyen.

Hauschka’nın geçtiğimiz yıl yayınladığı Abandoned City albümünde yer alan “Agdam”, etkileyici klibiyle birlikte aşağıdan dinlenebilir.

https://www.youtube.com/watch?v=JrlV98ynu80