HBO klasiği “In Treatment” 10 yılın ardından seanslara dönüyor

2008’de yayın hayatına başlayıp 3 sezonun ardından öyküsünü sonlandıran HBO yapımı In Treatment, yeni bir sezon için geri sayıma başladı. Dizi, Altın Küre ödüllü oyuncu Gabriel Byrne’ün canlandırdığı psikoterapist Paul Weston’ın hem hastaları hem de kendi terapistiyle olan seanslarını ve özel hayatında yaşadıklarını konu ediniyordu. Hagai Levi, Ori Sivan ve Nir Bergman tarafından üretilen İsrail dizisi BeTipul’un yeniden çevrimi olduğunu da eklemeli.

Yeni sezonda başrolü Dr. Brooke Taylor suretinde Uzo Aduba üstleniyor. Orange Is The New Black’teki Suzanne “Crazy Eyes” Warren karakteriyle anımsadığımız oyuncu, geçen sene Mrs. America’daki Shirley Chisholm performansıyla kariyerinin 3. Emmy’sine uzanmıştı.

Aduba’ya hastaları olarak Anthony Ramos, John Benjamin Hickey ve Quintessa Swindell; yakın arkadaşı ve uzatmalı sevgilisi rollerinde ise Liza Colón-Zayas ve Joel Kinnaman eşlik ediyor. Geçmiş sezonları New York’da geçen hikâye, bu sefer Los Angeles’a taşınıyor.

Ya kendini tedavi ediyor olsaydın?

4. sezonun her bölümünde belli bir hastanın terapi seansını, Brooke’un karmaşık kişisel yaşamını ve pandemiyle gelen sosyal-kültürel değişimlerin gündelik hayatımıza etkilerini izleyeceğiz. Geçen kış Warner Media etkinliğinde konuşan Uzo Aduba, bu işin şimdiye kadar yaşadığı en zor ve en tatmin edici deneyimlerden biri olduğunu söylemişti.

Geçtiğimiz günlerde yayımlanan fragmanda, “İnsanlar, içinde bulunduğumuz bu anda onlara ne yapacaklarını söylemem için bana bakıyorlar” diye haykıran Brooke, bakalım yaşadığımız bu garip zamanın üstesinden nasıl gelecek?

24 bölümden oluşan 4. sezon, 23 Mayıs’ta HBO’da başlayacak. Türkiye’deki izleyiciler diziye, 24 Mayıs’tan itibaren her pazartesi ve salı, beIN CONNECT’ten erişebilecek.

Yazı: İlayda Güler

Yükleniyor...