Euphoria ikinci sezon müzikleri albüm oldu

HBO’nun Game Of Thrones’dan bu yana en fazla seyirci çeken dizisi olarak tarih yazan Euphoria, ikinci sezon finalinin ardından gündemdeki yerini korumaya devam ediyor.

Advertisement

Emmy ödüllü fenomen yapımın böylesine konuşulmasının, sosyal medyanın dilinden düşmemesinin sebeplerden biri, dizinin orijinal müzikleri şüphesiz. HBO’nun tüm bölümler tamamlanmadan yayımlamamak konusunda dikkatli davrandığı Euphoria ikinci sezon soundtrack albümü, Interscope Records etiketiyle dijital platformlardaki yerini aldı.

Dizinin ilk sezon müzikleriyle parlayan Labrinth’in yanı sıra James Blake, Lana Del Rey, Tove Lo, dizinin yeni yıldızlarından Dominic Fike ve geçen sezonun sezon finalindeki “All For Us performansıyla ağızları açık bırakan Zendaya’dan parçalar yeni albümde mevcut.

Orijinal parçaların yanı sıra Lenny Kravitz’den “It Ain’t Over Till It’s Over”, Bobby Darin’den “Call Me İrresponsable”, INXS’ten “Never Tear Us Apart” gibi ikonik parçalar ve günümüz hyper pop akımının başrollerinden Laura Lee’nin “Haunted”ına kadar geniş bir müzikal skalayla karşılaşıyoruz.

Labrinth Zendaya düetine bir yenisi eklendi!

Dizinin baş karakteri Rue’ya hayat veren Zendaya, Labrinth iş birliği “All For Us” performansıyla yıllar sonra müzik kariyerine yeni bir pırlanta eklemişti. İkinci sezon için yine Labrinth ile birlikte kaydettiği “I’m Tired” isimli parça da prömiyerini ikinci sezon dördüncü bölümde yapmış; melankoli ve kaybın getirdiği acı duyguları izleyiciye başarıyla geçirmişti. Şarkının son dakikalarını ise ancak final bölümünde duymuştuk. Aynı bölümde Elliott karakterini canlandıran müzisyen Dominic Fike ile beraber çalıştığı “Elliott’s Song” isimli parçayı da uzuuun uzuuun dinleme fırsatımız olmuştu(!).

2013 tarihli ilk ve son albümünden sonra bu proje için mikrofon başına geçen Zendaya, aldığı yorumların onu ne kadar mutlu ettiğini şu sözlerle anlatmış:  “Bazı sebeplerden dolayı müzikten bir süre önce uzaklaşmıştım. Hâlâ müziği çok seviyorum. Yaptığımız bu küçük parçalar için bu kadar güzel yorumlar almak dünyalara bedel gerçekten. Teşekkür ederim <3.”

Euphoria, şaşırtmayacak bir şekilde, HBO’dan üçüncü sezon onayını kısa sürede kaptı. Fakat yeni bölümler için 2024’ü beklememiz gerekecek.

Şarkı listesi:

1.  Labrinth, Zendaya – I’m Tired
2. Billy Swan – Don’t Be Cruel
3. Orville Peck – Dead Of Night 
4. Noah Cyrus, Lil Xan – Live Or Die
5. Gerry Rafferty – Right Down The Line
6. Labrinth – Yeh I Fuckin’ Did It
7. INXS – Never Tear Us Apart 
8. Lana Del Rey – Watercolor Eyes
9. James Blake ft. Labrinth – (Pick Me Up) Euphoria
10. Tove Lo –  How Long
11. Bobby Darin – Call Me Irresponsible 
12. Lenny Kravitz – It Ain’t Over ‘Til It’s Over
13. Dominic Fike, Zendaya – Elliot’s Song 
14. ericdoa – Sad4whattt
15. Yeat –  U Could Tell

Yazı: Asu Uysal