Woody Allen ve cinsel taciz skandallarını masaya yatıran belgesel serisi

HBO, Woody Allen skandallarını masaya yatıracak 4 bölümden oluşan bir belgesel serisi duyurdu. Mia Farrow ile ilişkisine ve aralarındaki dava sürecine, kızı Dylan’a cinsel tacizde bulunduğu iddialarına ve evlatlık kızı Soon-Yi Previn ile olan ilişkisine yoğunlaşacak Allen v. Farrow belgeselinden ilk fragman aşağıda.

Kirby Dick ve Amy Ziering’in yönetmenliğini üstlendiği Allen v. Farrow’da davanın tanıklarından isimlerin yanında Dylan’ın çocukluk yıllarından şimdiye kadar saklanmış görüntülerin yer alacağı açıklandı. Dylan Farrow, 2018’de CBS kanalında, Woody Allen’ın onu taciz ettiğini televizyondan ilk defa anlatmıştı.

Serinin ilk bölümü 21 Şubat’ta yayımlanacak. Yönetmenlerden Kirby Dick, Dylan’ın hikâyesini derinden inceledikçe şimdiye kadar bilinenlerden çok daha fazlası olduğunu gördüklerini söylüyor. 

Özellikle son yıllarda çektiği filmlerle de eleştirilen yönetmenin tüm taciz skandallarına rağmen Hollywood’da sürdürebildiği varlığının, 21 Şubat’tan itibaren yerini neye bırakacağı merak konusu. Nitekim şu zamana kadar hakkında çıkan tüm iddiaları yalanladı ve hiçbir ceza almadı. 

Yazı: Doruk Karaca


Yükleniyor...