HBO Max’in “Batman” podcastine yıldızlar geçidi

Geçtiğimiz yaz, Matt Reeves’in beklenen The Batman filminin spin-off dizisini yayımlayacağını duyuran HBO Max’in Kara Şövalye için başka planları da var. Mesela, etkileyici bir seslendirme kadrosunu bir araya getiren bir podcast serisi…

Saturday Night Live yazarlarından Dennis McNicholas’ın yazıp yöneteceği serinin ismi Batman: The Audio Adventures. SNL referansından da anlaşıldığı gibi, Batman’e bu kez mizahi bir yaklaşım getiriliyor. Bruce Wayne’i seslendirecek isim Westworld’le tanınan Jeffrey Wright. Kendisinin Matt Reeves’in The Batman filminde Jim Gordon’ı canlandırıyor olması da bu seçimi ilginç kılan bir detay.

Kara Şövalye komedisinin kadrosunda, komedi yapımlarından aşina olduğumuz Fred Armisen, Seth Meyers, Jason Sudeikis, Rosario Dawson, Alan Tudyk, Bobby Moynihan gibi simalar da var. Henüz hiçbir bölüm kaydedilmemiş olsa da bu sene içerisinde prömiyer yapması beklenen seri, yaklaşan tek Batman podcast’i değil.

Batman Unburied

Christopher Nolan’ın The Dark Knight üçlemesinin yanı sıra Batman v Superman: Dawn of Justice’in de senaristi olan David S. Goyer, bir kez daha Gotham sokaklarına dönüyor. Bu kez işitsel formatta. Spotify ve DC Comics arasındaki uzun soluklu anlaşmanın ilk yayını olacak. Goyer, Batman Unburied’in Kara Şövalye’nin birer kâbusa dönüşmüş düşmanlarını kapsayacağının ipuçlarını vermeke. Merakla bekliyoruz.