HBO Max’in “Gossip Girl” yeniden çevrimi çok daha kapsayıcı olacak

Gossip Girl sevmekten kendini alamayanlar toplanın, Manhattan’ın elit gençlerinin hikâyesini anlatan dizinin yeniden çevrimine dair yeni haberler var.

Gossip Girl ile altı sezonluk ilişkimiz boyunca bembeyaz bir kast izlemiştik ve Eric van der Woodsen karakteri dışında bir LGBTİ+ içerik neredeyse yoktu. Dizinin yazarı ve prodüktörü Joshua Safran, HBO Max’te yayınlanacak yeni versiyon Gossip Girl’ün çok daha kapsayıcı bir tavır takınacağını açıkladı. Yeni dizinin en dikkat çekici farkları, başrollere beyaz olmayan karakterleri taşıyacak ve “çok daha fazla kuir içeriğe” yer verecek olması. Yepyeni bir kastın New York’ta sürdürdükleri ayrıcalıklı hayatlarının takip edileceği dizinin 2020 içinde yayınlanacağı söyleniyor.

The CW dizisinin tek gey yazarı olduğunu söyleyen Joshua Safran, orijinal dizinin temsiliyet anlamında sınıfta kaldığını şu cümlelerle açıkladı: “Ben 90’larda New York’ta özel bir okula giderken bile ortam Gossip Girl’de yaratılandan epey farklıydı. Bu sefer baş karakterler beyaz olmayacak. […] Dizi tamamıyla bugünün dünyasına bir bakış sunacak. Zenginlik ve ayrıcalıkların nereden geldiği ve onunla ne yapıldığına bakacak.”

Cecily von Ziegesar’ın kitap serisinden uyarlanan ve 2007-2012 yıllarında ekranlarda gösterilen Gossip Girl’ün yeniden çevriminde prodüktörler Josh Schwartz ve Stephanie Savage da görevlerinin başında olacak. Bir diğer haber de Kristen Bell’in anlatıcı olarak yeni projeye dahil olması. Eski oyuncu kadrosundan başka dahil olanlar olup olmadığı ise hâlâ bir merak konusu.

Prodüktörler yeni buluşmanın 10 tane bir saatlik bölümden oluşacağını söylüyor. Joshua Safran’ın açıklamalarında dikkat çeken bir başka konu ise dizide büyük bir twist olmasına ve tüm bu yeniliklerin bu twist’e bağlanacağına ilişkin.