HBO’dan İspanya yapımı karantina antolojisi

HBO, corona virüsü salgınının ardından At Home adlı, İspanya yapımı bir antoloji serisi için hazırlıklara başladı. Variety’nin haberine göre, yapım COVID-19 salgını sonrasında kendilerini izole eden İspanyol sinemacılar tarafından yapılan beş kısa filmden oluşacak.

Beş yönetmenin  kendi evlerinde bireysel olarak çekeceği bölümlerde yönetmenler birlikte karantinada oldukları kişilerle de iş birliği yapacaklar. Her biri 15 dakikadan oluşması planlanan filmlerde kullanılması için sağlanan temel ekipmanların içerisinde bir adet akıllı telefon bulunuyor. Romantik komediden dramaya kadar uzanan farklı türlerden oluşacak olan kısa filmlerin yönetmenlerinin isimleri Leticia Dolera, Rodrigo Sorogoyen, Paula Ortiz, Carlos Marques-Marcet ve Elena Martin.

Filmlerde “Eğer partneriniz karantinanın sabahında sizi terk etseydi ne olurdu? Evde ve karantinada olmak acımasızca özgürleştirici bir deneyim olabilir mi? Ya karantinadayken partnerinizin sizin için doğru kişi olmadığını fark edersiniz? Hem evinizde kalıp hem seyahat edebilmek mümkün mü? Karantinayı yedi arkadaşınızla birlikte geçirmek zorunda kalsaydınız nasıl olurdu?” gibi sorulara yanıt aranacak.

Warner Bros’un Itvp Espana, Caballo Films ile birlikte HBO Europe için hazırladığı yapım, önümüzdeki birkaç hafta içinde İspanya’da, sonra da diğer ülkelerde yayımlanacak.

Yazı: Feyzan Aybar