HBO’nun “Watchmen” dizisinin müzikleri Trent Reznor & Atticus Ross’tan

The Social Network, Gone Girl ve The Girl With The Dragon Tattoo gibi filmler için yaptıkları müziklerle film müziği sektöründe kendine sağlam bir yer edinen Trent Reznor ve Atticus Ross ikilisi, HBO’nun sabırsızlıkla beklediğimiz çizgi roman uyarlaması Watchmen için stüdyoya giriyor.

2009 yılında sinemaya da uyarlanan Alan Moore’un kült çizgi romanı, HBO tarafından uzunca bir süredir dizi olarak uyarlanmaya çalışılıyordu. İlk olarak Zack Snyder’la birlikte hayata geçirilmeye çalışılan Watchmen dizisi, The Leftovers’la da tanınan Damien Lindelof önderliğinde çekiliyor. Daha önce mini seri olan Ultimate Wolverine vs. Hulk‘ın senaryosunu yazan Lindelof’un, DC Comics’in en şahsına münhasır kahraman gruplarından Watchmen‘le neler yapacağı merak uyandırıyor.

Trent Reznor, söz konusu dizi için çalışacak olduklarını Instagram hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu. Watchmen’in kendisi üzerinde çok fazla etkisi olan bir seri olduğunu dile getiren Reznor, dizinin yaratıcı ekibinde yer alan herkese ulaşıp müziklerini yapmak için ikna etmeye çalıştığını da bu paylaşımında itiraf ediyor.

https://www.instagram.com/p/Bn9QsXRgBgo/