HBO’nun Bee Gees belgeselini merak ediyoruz

HBO, disko müziğin efsanesi Bee Gees’in hikâyesini anlatacak belgesel The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart’ın fragmanını paylaştı.

Frank Marshall’ın ilk uzun metraj belgeseli olacak How Can You Mend a Broken Heart, grubun hayattaki tek üyesi ve en büyük kardeş Barry ile yapılmış güncel röportajların yanı sıra ikiz kardeşler Robin ve Maurice’e ait arşiv görüntülerini, stüdyo seanslarını, canlı performansları ve evde çekilen videoları içeriyor. Noel Gallagher, Justin Timberlake, Chris Martin gibi isimlerin de röportajlarına yer veren belgeselin resmî özetine bakalım:

The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart, Bee Gees olarak bilinen Barry, Maurice ve Robin Gibb kardeşlerin başarılarını ve karşılaştıkları engelleri anlatıyor. 60’larda erken yaşta üne kavuşan ikonik üçlü, kariyerlerine 20 tanesi liste birincisi olmuş hit dâhil olmak üzere binin üzerinde şarkı sığdırdı. Bu film, Bee Gees’in şöhret ve servetinin doruklarına çıktığı dönemde, sürekli değişen müzik piyasasının isteklerine ayak uydurmaya ve aileyle çalışmanın karmaşasını aşma çabasını yansıtıyor.

Miami ve Newport Beach film festivalinde dünya prömiyerini gerçekleştiren film, 12 Aralık’tan itibaren HBO Max’te izlenebilecek. 

Frank Marshall’ın yapımcısı olduğu belgeseller

Bee Gees belgeseli ile ilk kez uzun metraj belgesel yönetmenliğini deneyimlese de Marshall daha önce birçok belgesel ve filmde yapımcı olarak çalıştı. Son dönem işlerinden birkaçı şöyle:

The Iron Hammer (2019)

1984 Olimpiyatlarında voleybol altın madalyasını ülkesi Çin’e kazandıran ikon Lang Ping’in tarihî başarısı sonrası Amerikan olimpiyat takımı koçluğu ve tekrar ülkesine dönüşünü kapsayan ilham verici hikâyesi The Iron Hammer, ismini Ping’in lakabından alıyor. Twin Peaks’in Jocelyn Packard’ı Joan Chen tarafından yönetilen belgesel geçtiğimiz eylül ayında yayımlandı.

The Gift: The Journey of Johnny Cash(2019)

Amerikalı müzisyen Johnny Cash’in başarı yolundaki mücadelesini ve yükselişi, düşüşü ve yeniden doğuşunun ardındaki gerçek hikâyeyi beyaz perdeye aktaran belgesel, Thom Zimny tarafından yönetildi.

Rulon Gardner Won’t Die(2020)

Kanadalı sinemacı Adam Irving tarafından yazılıp yönetilen ikinci belgesel Rulon Gardner Won’t Die, Frank Marshall’ın yapımcılığını üstlendiği bir başka olimpiyat madalyalı sporcu hikâyesi. RulonGardner’ın Wyomingli çiftçilikten, 13 yıldır yenilmeyen Rus güreşçi Aleksandr Karelin’i yenerek altın madalya kazandığı 2000 Olimpiyatlarına uzanan yolculuğunu anlatan belgesel 2020 yazında izleyiciyle buluştu.

Yazı: Damla Tüfekli

Yükleniyor...