He-Man efsanesi, yeniden: “Masters of the Universe: Revelation”

Netflix’in hâlihazırda devam eden Geeked Week maratonu, gözümüz yollarda beklediğimiz projelerden ipuçları vermeye devam ediyor. Clerks, Chasing Amy ve Jay and Silent Bob gibi harikalarıyla gönlümüzde özel bir yer edinen; aynı zamanda yaşayan en büyük geeklerden biri olan Kevin Smith’in, bir süredir yeni bir He-Man projesi hazırlığında olduğunu biliyorduk. 

Anlaşılan kitsch 80’ler efsanesi kaldığı yerden devam ediyor. Masters of the Universe: Revelation’dan yayımlanan tadımlık izleyenleri nostalji trenine atlatıyor; Bonnie Tyler’ın Holding Out For A Hero’su kulaklarda çınlarken soluksuz bir 90 saniye vadediyor. O meşhur repliği de duyduğumuz fragmanda “40 yıl sonra güç yeniden onlarda!” ibaresi geçiyor. İzlemek isteyenler hemen şuraya.

Grayskull’un gücü dünyaya dönüyor

Masters of the Universe: Revelation, 80’lerde yayınlanan ve Mattel oyuncaklarının dünya çapında fenomenleşmesini sağlayan çizgi dizinin olay örgüsünde çözülmemiş kimi detaylara yoğunlaşacak. Seri hakkında çeşitli demeçler veren Smith, “Çocukken görmek istediğiniz Masters of the Universe hikâyesi” diyerek her zamanki gibi iddialı yorumlarda bulunmuştu.

Peki ne hakkında Masters of the Universe: Revelation? He-Man ve Skeletor arasındaki feci savaşın ardından Eternia parçalanmış, Grayskull Muhafızları dağılmıştır. Köklü sırlar yollarını ayırdıktan sonra; dağılmış kahramanlar grubunu yeniden birleştirmek, Eternia’yı yeniden kurmak, kayıp Güç Kılıcı’nın gizemini çözmek ve evrenin sonunu önlemek için zamana karşı bir yarış başlar. Bu yarışta sorumluluk, Teela’nın omuzlarındadır.

Seslendirme kadrosu? Tam bir yıldızlar geçidi! Orijinal seride Skeletor’u seslendiren Alan Oppenheimer, yeni macerada bu kez Moss Man’e hayat vermiş. Chris Wood’un He-Man, Mark Hamill’in Skeletor, Sarah Michelle Gellar’ın Teela, Lena Headey’nin Evil-Lyn karakterleri için mikrofon başına geçtiği projede Liam Cunningham, Alicia Silverstone, Justin Long ve Henry Rollins bile var.

Dizinin ilk 5 bölümü 23 Temmuz’da Netflix kataloğuna eklenecek. Seslendirme kadrosundaki isimlerin He-Man efsanesini masaya yatıracağı Masters of the Universe: Revelation Aftershow, yine aynı tarihlerde erişime açılacak.

Yükleniyor...