“Snowpiercer”ın ikinci sezon onayı gecikmedi

Bong Joon ho’nun 2013 yapımı distopik filminden uyarlanan Snowpiercer dizisi, 13 Temmuz Pazartesi günü yayımlanan iki bölümüyle ilk sezon finalini yapmıştı. Gezegenin buz kestiği ve insanlığın yok olmakla yüz yüze geldiği bir gelecekte, dünyanın etrafını dönen bir trenin içindeki sınıf çatışmalarını konu eden dizinin ikinci sezon onayı gecikmedi.

TNT ve Netflix ortaklığıyla yayımlanan Snowpiercer uyarlamasının başrollerinde Jennifer Connelly ve Daveed Diggs’i izliyoruz. Dizinin yaratıcıları arasında Orphan Black yazarlarından Graeme Mason’ın olduğunu da hatırlatalım. Sezonun çarpıcı yeni dizilerinden biri olan Snowpiercer’ın ikinci sezonuyla döneceği, Netflix’in Twitter hesabından paylaştığı teaser’la resmiyet kazandı. Üstelik bir de sürprizle: İkinci sezonda Sean Bean de diziye katılıyor. Henüz ilk sezonu bitirmemiş olanlar için teaser’da birkaç önemli spoiler olduğunu da belirtmekte fayda var.

Televizyon ve sinema yapımlarında canlandırdığı karakterlerin genellikle ölmesiyle bilinen Sean Bean, geçtiğimiz yıl Curfew ve World on Fire dizilerinde rol almıştı. Ünlü oyuncu, şu sıralar post prodüksiyon aşamasında olan; büyücüler, şeytanlar ve avcıların dünyasında fantastik bir anlatı sunacak animasyon film Wolfwalkers’ın da seslendirme kadrosunda yer alıyor.